X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Międzynarodowa konferencja nt. zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:52
"Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń" - to temat międzynarodowej konferencji naukowej odbywającej się na PGE Narodowym w Warszawie. Konferencja jest odpowiedzią na wprowadzanie do warszawskich szkół edukacji seksualnej według standardów WHO. 
Uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej pt.  Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń
Uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej pt. " Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń"Foto: PAP/Piotr Nowak

Autor badań na temat konsekwencji wychowania dzieci przez pary jednopłciowe, profesor Mark Regnerus z University of Texas w Austin, podkreślił że wszelkie negowanie wartości tradycyjnej rodziny mają charakter polityczny.

- Dwadzieścia pięć lat temu panował na uczelniach ogólny konsensus, że najlepszym środowiskiem do rozwoju i wychowania dziecka jest małżeństwo składające się z ojca i matki. Blisko 10 lat temu ten konsensus zaczął się chwiać. Dzisiaj zdecydowana większość osób wypowiadająca się w tej kwestii uważa, że nie ma różnic w jakości rozwoju dziecka między rodzinami tradycyjnymi a jednopłciowymi. Ten konsensus ma jednak charakter polityczny a nie naukowy, badania naukowe tego nie potwierdzają - zaznaczył profesor z University of Texas w Austin.

Profesor Mark Regnerus, dodał, że właściwym środowiskiem w wychowaniu i rozwoju dziecka jest tradycyjne małżeństwo. - Socjolodzy tacy jak prof. Zygmunt Bauman czy brytyjczyk Anthony Gidens, od dawna mówili, że w relacjach homoseksualnych miłość ma charakter płynny, ma charakter niestały. Dzisiaj najistotniejsze jest to, że państwo nie może pozostać neutralne w obliczu tego problemu, ponieważ nauka i doświadczenie potwierdzają, że najlepszym środowiskiem w wychowaniu i rozwoju dziecka jest tradycyjne małżeństwo kobiety i mężczyzny - powiedział.

Alisa Jordheim z Justice Society, ekspert z amerykańskiej organizacji pozarządowej walczącej z wykorzystywaniem nieletnich i handlem dziećmi, zaznaczyła, że standardy WHO wiążą się z tematem wykorzystywania nieletnich na tle seksualnym. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku od 0-4 lat, które według standardów WHO zachęcane są na tym etapie edukacji.

- Do tego, żeby iść za głosem przyjemności i słuchać swojego ciała. To jest dokładnie to, jak chcieliby to widzieć handlarze dziećmi, pedofile i osoby zajmujące się tym procederem. Musimy mieć świadomość, że takie podejście jest nie tylko niezgodne z prawdą ale też niezwykle szkodliwe dla dzieci. Polska jest znana na świecie z tego, że wiele razy przez dekady musiała walczyć o wolność, a to jest kolejna z dziedzin, w której musicie podjąć walkę o wasze dzieci - dodała ekspert Alisa Jordheim z Justice Society.

Międzynarodowa Konferencja naukowa skierowana jest do rodziców, wychowawców, nauczycieli, dyrektorów szkół i wszystkich zainteresowanych problematyką wychowania. Organizatorzy konferencji zapraszają na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który przedzie ulicami 130 polskich miast, w tym Warszawy, w niedzielę. Szczegółowe informacje na stronie: www.bronmydzieci.pl.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powołano Ruch 4 Marca. Ma "chronić dzieci przed deprawacją ideami LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:43
Powołany w poniedziałek Ruch 4 Marca chce, żeby władze stolicy wycofały się z deklaracji Karta LGBT+, chce też uchronienia innych miast przed tego typu ideologicznymi pomysłami - podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski - przedstawiciel stowarzyszenia.
rozwiń zwiń