X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Arkadiusz Mularczyk: raport ws. reparacji na ukończeniu, publikacja do końca kadencji parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 08:39
Raport w sprawie reparacji od Niemiec za szkody wojenne jest na ukończeniu. Jak zapowiedział w radiowej Jedynce szef parlamentarnego zespołu do spraw oszacowania wysokości należnych Polsce odszkodowań Arkadiusz Mularczyk z PiS, dokument zostanie opublikowany jeszcze w tej kadencji Sejmu.
, 1944 .
Варшава, 1944 г. Мірнае насельніцтва падчас паўстання супраць гітлераўскіх акупантаўFoto: PAP/CAF

- Jest to dzieło o dużej wadze politycznej, więc chcemy, żeby było przygotowane bardzo dobrze od strony merytorycznej i redakcyjnej, a także, by było bardzo dobrze przetłumaczone - dodał szef zespołu ds. reparacji. Podkreślił, że wymaga to od ekspertów ciężkiej pracy, gdyż - jak powiedział - każde słowo z tego raportu może być przedmiotem różnego rodzaju ataków i może być w różny sposób weryfikowane. - Chcemy, żeby to było dzieło perfekcyjne, nie tylko od strony wyliczeń i szacunków, lecz także od strony redakcyjnej i korekcyjnej, żeby nie było żadnych błędów - dodał gość Programu 1 Polskiego Radia.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że raport składa się z dziewięciu rozdziałów opisujących różne aspekty strat wojennych wyrządzonych Polsce przez Niemcy podczas drugiej wojny światowej. Znajduje się w nim wstęp historyczny oraz wstęp przygotowany przez przewodniczącego zespołu parlamentarnego, opisujący potrzebę powstania takiego raportu. Jak zaznaczył Arkadiusz Mularczyk, poszczególne rozdziały raportu dotyczą szacunków obszarów strat wojennych. - Jest to dzieło zupełnie nowatorskie, nigdy nie było w Polsce takiej publikacji, która z perspektywy czasu szacowałaby różne obszary strat - stwierdził.

Arkadiusz Mularczyk dodał, że w trakcie prac nad raportem zwrócono uwagę na aspekty, które wcześniej nie były zauważane. Chodzi między innymi o działalność niemieckiego Banku Emisyjnego w Polsce, który produkował sztuczną walutę i tym samym przyczyniał się do obniżania stopy życiowej ludności.

Parlamentarny zespół do spraw reparacji powstał blisko dwa lata temu z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości. Jego zadaniem - oprócz oszacowania strat wojennych - jest między innymi analiza prawnych możliwości dochodzenia odszkodowań od Niemiec za drugą wojnę światową.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak