X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wicepremier: 4 proc. z tzw. podatku hazardowego trafia do organizacji pozarządowych

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 13:54
Wicepremier i szef MKiDN, Piotr Gliński, powiedział w sobotę, że na wsparcie organizacji pozarządowych w Polsce od półtora roku trafia 4 proc. z tzw. podatku hazardowego. - To jest około 40 mln zł rocznie – mówił Piotr Gliński w Iwoniczu Zdroju. 
Audio
  • Piotr Gliński: państwo powinno wspierać organizacje pozarządowe (IAR)
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W sobotę w Iwoniczu Zdroju wicepremier Gliński był gościem III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego. - Wprowadziliśmy nowy mechanizm. Pierwszy raz w Polsce, na wzór rozwiązań kanadyjskich i brytyjskich. W wielu krajach nie ma takich rozwiązań. To są pieniądze pozabudżetowe – powiedział wicepremier.

Dodał, że dzięki temu "udało nam się utworzyć fundusz promocji społeczeństwa obywatelskiego". - Oprócz niego z tych środków finansowane są dwa inne fundusze: promocji kultury oraz promocji sportu – przypomniał Piotr Gliński.

Wicepremier zauważył, że środki pochodzące z tzw. podatku hazardowego - poprzez Narodowy Instytut Wolności - są kierowane na programy adresowane do organizacji pozarządowych. - One przede wszystkim miały przeciwdziałać zdiagnozowanym, słabym stronom trzeciego sektora – wyjaśnił minister.

Pieniądze trafiają do organizacji z małych i średnich miejscowości

Wicepremier zwrócił uwagę, że "60 proc. tych pieniędzy jest przekazywane dla organizacji małych i organizacji pochodzących z małych miejscowości do 50 tys. mieszkańców".

W trakcie spotkania w Iwoniczu Zdroju, Piotr Gliński przypomniał także, że w ciągu ostatnich dwóch lat na wsparcie organizacji harcerskich i skautowych trafiło 31 mln zł. Środki zostały przeznaczone m.in. na "budowę kadry instruktorskiej" i potrzeby infrastrukturalne.

Wicepremier w Iwoniczu Zdroju wziął udział w III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego. Uczestniczyło w nim blisko stu reprezentantów ponad 60 organizacji pozarządowych i ponad 40 przedstawicieli samorządów z powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego.

Od kilku lat Forum jest platformą wymiany doświadczeń i prezentacji osiągnięć stowarzyszeń wschodniej i środkowej części Beskidu Niskiego.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wicepremier Piotr Gliński: państwo jest zobowiązane, żeby aktywnie uczestniczyć we wsparciu III sektora

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 19:47
Państwo jest zobowiązane, żeby aktywnie uczestniczyć we wsparciu III sektora – przekonywał wicepremier Piotr Gliński podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych. Podkreślał, że III sektor tworzą wspaniali ludzie, ale jest on zbyt słaby i potrzebuje wzmocnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wręczono Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:50
Franciszek Pieczka, Roger Scruton i Jakub Kumoch znaleźli się wśród laureatów Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczonych w środę w stolicy. "Wolna Polska odrodziła się z kultury i dzięki kulturze" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości.
rozwiń zwiń