X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ryszard Czarnecki (PiS): realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
- Trzeba powiedzieć wyraźnie, że tworząc bliskie więzi regionalne z krajami bałtyckimi, bałkańskimi, krajami V4, realizujemy koncepcję Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że musimy być partnerem dla państw zachodnich, ale im będziemy silniejsi w regionie, tym bardziej będą nas poważać - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. 
Audio
  • 18.06.19 Ryszard Czarnecki (PiS): jest ciągłość, wciąż realizujemy koncepcje Lecha Kaczyńskiego
Lech Kaczyński
Lech KaczyńskiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Lech Kaczyński, prezydent Polski w latach 2005-2010, urodził się 18 czerwca 1949 roku. W 70. rocznicę urodzin tragicznie zmarłego polityka, Ryszard Czarnecki mówił o tym, jak postrzegał on rolę Polski w polityce międzynarodowej. - Realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego, który mówił o relacjach transatlantyckich, Polski z USA i Europy z USA, jako kluczu. Podkreślał, że NATO to podstawa i był krytyczny wobec wszelkich alternatywnych koncepcji - powiedział europoseł.

W opinii europosła PiS takie koncepcje alternatywy wobec NATO "teraz też się pojawiają" i trzeba "patrzeć na to z dużym dystansem". - Żeby niektóre duże państwa europejskie nie starały się osłabiać Sojuszu poprzez tworzenie doktryny europejskiej polityki obronnej. To może być tylko uzupełnienie, nie coś obok czy wbrew - powiedział polityk.

lk.jpg
70. rocznica urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Trzeba powiedzieć wyraźnie, że my, tworząc bliskie więzi regionalne z krajami bałtyckimi, bałkańskimi, krajami V4, realizujemy koncepcję Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że musimy być partnerem dla państw zachodnich, ale im będziemy silniejsi w regionie, tym bardziej będą nas poważać - wskazał Ryszard Czarnecki. - Mam więc poczucie, że jeżeli dzisiaj prezydent patrzy na nas z nieba, to jest zadowolony z tej polityki. Jest ona realizacją tego, co on robił - dodał.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości widzi również nawiązanie do działań Lecha Kaczyńskiego w idei nakłaniania do zaangażowania USA w idee Trójmorza. - Nasz region generalnie jest bardziej proamerykański niż amerykanosceptyczna Europa Zachodnia, zwłaszcza Niemcy czy Francja. Dla nas Donald Trump jest partnerem i przyjacielem, a nie uosobieniem zła, jak w Berlinie czy Paryżu - wskazał Ryszard Czarnecki na antenie Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Godzina emisji: 9.35

Data emisji: 18.06.19

PR24/msze, PAP, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Lichocka o Lechu Kaczyńskim: straciliśmy wielkiego polityka

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 08:53
- Droga Lecha Kaczyńskiego nie była łatwa, ponieważ był to antykomunista, który bardzo konsekwentnie realizował swoją pracę dla wolnej Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka. - Straciliśmy pod Smoleńskiem wybitnego polskiego polityka, najlepszego prezydenta, jaki nam się zdarzył - dodała.
rozwiń zwiń