X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Dwa zarzuty i wniosek o areszt

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:34
Zarzuty dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie postawiono 22-latkowi podejrzanemu o mord 10-letniej dziewczynki z Mrowin. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt dla podejrzanego.
Audio
  • Prokurator Mariusz Pindera o wniosku o areszt dla podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny (IAR)
  • Prokurator Mariusz Pindera o zgłoszeniach od ludności ws. zabójstwa dziewczynki z Mrowin (IAR)
Prokurator Mariusz Pindera podczas konferencji prasowej w Świdnicy
Prokurator Mariusz Pindera podczas konferencji prasowej w ŚwidnicyFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

- Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu - przekazał Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

- Oprócz zarzutu dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - mężczyzna ma również postawiony zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej, ustalonej osoby do udziału czy współudziału w tym zabójstwie - powiedział Pindera. Mężczyzna przyznał się do drugiego zarzutu - podżegania do zabójstwa. - Potwierdził tę informację, która wskazywała na jego rolę. Natomiast nie przyznał się do samego zabójstwa - powiedział Pindera.

Wniosek o zapoznanie z aktami

Podejrzany o zabójstwo 10-latki złożył wniosek o zapoznanie się z aktami sprawy. - Po tym wniosek o tymczasowe aresztowanie zostanie złożony do sądu. Termin zatrzymania podejrzanego upływa o godzinie 14, do tego czasu wniosek zostanie złożony do Sądu Rejonowego w Świdnicy - zapowiadał prokurator.

Jakub A. Mrowiny 663 f.jpg
Mord w Mrowinach. Nowe informacje na temat zabójstwa i podejrzanego

Jak wyjaśnił, sąd będzie miał 24 godziny na rozpatrzenie wniosku. - We wniosku znajdują się zarzuty oraz wszystkie okoliczności wskazujące na potrzebę tymczasowego aresztowania. Podnoszona jest kwestia szkodliwości czynu, obawa, że podejrzany będzie się ukrywał, zwłaszcza że mamy ustalenia wskazujące, że próbował zacierać ślady - wskazał prokurator.

Wywieziona do lasu

22-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych, a wieczorem doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Po jego zakończeniu w godzinach nocnych mężczyznę w kordonie policji wyprowadzono z prokuratury bocznym wyjściem. Przed budynkiem w niedzielę wieczorem przez kilka godzin oczekiwał tłum ludzi, wykrzykiwano groźby pod adresem przesłuchiwanego.

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godz. 17 w lesie sześć kilometrów od wsi Mrowiny. Zwłoki znalazła kobieta, która wybrała się do lasu na spacer. Dziewczynka w czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum Mrowin. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca zamieszkania.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro: w moim przekonaniu kara śmierci byłaby sprawiedliwą zapłatą

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 20:46
- Zatrzymanie mordercy 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska to kwestia czasu; za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary - powiedział w sobotę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. 
rozwiń zwiń