X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bartłomiej M. może opuścić areszt. Sąd wyraził zgodę na uiszczenie kaucji za byłego rzecznika MON

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 16:32
Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. może wyjść na wolność. Sąd wyraził zgodę, by mężczyzna opuścił areszt pod warunkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych. Jeden z jego obrońców adwokat Piotr Fidura poinformował, że wyznaczona przez sąd kwota zostanie wpłacona przez rodzinę w najbliższych dniach - Najprawdopodobniej w dniu dzisiejszym - powiedział. Swego czasu bliski współpracownik Antoniego Macierewicza przebywa w areszcie od 30 stycznia br.
Były rzecznik MON Bartłomiej M.
Były rzecznik MON Bartłomiej M.Foto: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

O przedłużenie aresztu dla Bartłomieja M. wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, która zarzuca mu przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę spółki PGZ. M. został zatrzymany wraz z pięcioma innymi podejrzanymi w Warszawie 28 stycznia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, na polecenie tarnobrzeskiej prokuratury. Oprócz niego zatrzymano także byłego posła, Mariusz Antoni K., byłego członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Radosław O., dwóch byłych dyrektorów PGZ S.A. i była pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej. Wobec K. sąd zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.

Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł - podano po ogłoszeniu zarzutów w komunikacie rzecznika prokuratury. Prokuratura zastosowała środki wolnościowe wobec kobiety.

Byłemu członkowi zarządu PGZ Radosławowi O., byłemu dyrektorowi biura marketingu PGZ Robertowi K. oraz byłemu dyrektorowi wykonawczemu firmy Robertowi Sz. zarzucono działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Wobec byłej pracownicy MON prokuratura zastosowała środki wolnościowe. Natomiast do wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu dla Mariusza Antoniego K. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu w styczniu br. się nie przychylił. Zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.

kp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. byłego szefa MON Antoniego Macierewicza

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 12:39
Prokuratura Okręgowa w Warszawie (Wydział ds. Wojskowych) umorzyła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień służbowych przez byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - informuje portal tvp.info.
rozwiń zwiń