X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Robert Tekieli o opinii TSUE: to nie jego kompetencja

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 19:20
- Mamy do czynienia z sytuacją, w której trybunał unijny zajmuje się częścią ustroju prawnego naszego państwa, która nie została mu poddana w traktatach UE. Jest to suwerenna przestrzeń państwa narodowego – powiedział w PR24 Robert Tekieli (Polskie Radio). Gośćmi audycji byli także: Kacper Rogacin ("Polska The Times") i politolog Paweł Krulikowski (reo.pl).
Audio
  • 27.06.19 Debata dnia: Robert Tekieli, Kacper Rogacin i Paweł Krulikowski
Trybunał Sprawiedliwości UE
Trybunał Sprawiedliwości UEFoto: EPA/JULIEN WARNAND

Rzecznik generalny TSUE wydał w czwartek opinię, w której uznał, że sposób powoływania członków Krajowej Rady Sądownictwa przez Sejm ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych. Ponadto rzecznik TSUE ocenił, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem Unii.

- Wyrok zostanie ogłoszony jesienią, po wakacjach. Wydaje mi się, że to będzie miało istotny wpływ - to może nam "poukładać" pewne rzeczy na krajowym polu politycznym, jeśli będzie to wczesna jesień. Natomiast nie spodziewałem się żadnego innego rozstrzygnięcia w tej sprawie – powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski.

Również Kacper Rogacin zwrócił uwagę, że termin ogłoszenia wyroku może być kwestią istotną dla polskiej polityki. - Jeżeli wyrok byłby tuż przed wyborami to znaczy, że ten temat będzie głośny w trakcie kampanii. Prawdopodobnie opozycja uczyni go jednym z planów na kampanię wyborczą – zaznaczył dziennikarz.

Robert Tekieli z kolei przywołał słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona. - Powiedział on wyraźnie: "dążymy do stworzenia federacji Stanów Zjednoczonych Europy". Następnym krokiem będzie całkowita dewastacja państw narodowych, przeniesienie suwerenności do Brukseli. To nie jest odległa perspektywa. Polska Konstytucja mówi, że o wieku przechodzenia sędziów w stan spoczynku decyduje polska władza ustawodawcza. Opinia TSUE to atakowanie polskiej Konstytucji. Dlaczego ci, którzy bronili dotąd Konstytucji, noszą z nią koszulki, nie bronią jej przed Brukselą? TSUE ogłosił się super Trybunałem Konstytucyjnym. W UE Tylko Niemcy zastrzegli, że ich prawo jest ważniejsze od unijnego – skomentował redaktor Polskiego Radia.

Więcej w całej audycji.

Debatę prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opinia rzecznika TSUE ws. reformy sądownictwa. Politycy oburzeni

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 13:24
- Wewnętrznie niespójna, niekonsekwentna, wychodząca poza zakres traktatów UE, sprowadza się do obrony patologii w polskim sądownictwie - tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił opinię wydaną przez rzecznika generalnego TSUE w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa.
rozwiń zwiń