more_horiz
Wiadomości

Zielona Góra: wybuch gazu i pożar na drugim piętrze wieżowca

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 22:38
Wybuch gazu był prawdopodobną przyczyną pożaru w jednym z wieżowców w Zielonej Górze. W zdarzeniu, do którego doszło w środę wieczorem, nikt nie został ranny. Do akcji skierowano 14 zastępów straży pożarnej. Sytuacja została już opanowana – poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Grzegorz Czapski

Do akcji skierowano 14 zastępów straży pożarnej. Sytuacja została już opanowana – poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej.

Zgłoszenie o wybuchu i pożarze w mieszkaniu na II piętrze 10-piętrowego wieżowca przy ul. Wyszyńskiego straż pożarna otrzymała około godziny 21. Oprócz niej na miejsce przyjechały również policja, pogotowie ratunkowe i gazowe.

Blok był bardzo zadymiony. Służby gazownicze odcięły dopływ gazu do budynku, a strażacy szybko uporali się z pożarem mieszkania. Trwa wietrzenie i sprawdzanie wieżowca. Z budynku ewakuowano kilka osób.

Mieszkanie było puste

Jak przekazał PAP oficer dyżurny, w mieszkaniu objętym pożarem nie było ludzi. Wybuch miał ogromną siłę - jedno z okien mieszkania zostało odrzucone na dużą odległość od budynku.

Na razie nie jest znana przyczyna tego zdarzenia. Jej ustaleniem zajmie się biegły powołany przez policję.

PAP/agkm

Zobacz także

Zobacz także