X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Rafalska: Rodzina 500+ okazał się najbardziej przełomowym programem społecznym

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 22:01
- Działania rządu w zakresie resortu rodziny, takie jak np. program Rodzina 500+, są działaniami uzupełniającymi. Nigdy nie mieliśmy ambicji zastąpienia dochodów z pracy świadczeniami z pomocy społecznej i polityki rodzinnej. Ale tę politykę będziemy obudowywać dlatego, że rodziny tego potrzebują - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl, europosłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w latach 2015-2019.

Jak podkreśliła Elżbieta Rafalska, program Rodzina 500+ jest sukcesem nie tyle resortu, któremu do niedawna szefowała, ale całego rządu. - Niewątpliwie był najbardziej przełomowym programem społecznym. Po pierwsze, przełamał stereotyp, że polityka rodzinna jest równoznaczna z polityką socjalną. Po drugie, był programem powszechnym, bo objął najpierw niemal 3 mln 800 tys. dzieci do 18. roku życia, a teraz, po rozszerzeniu go na pierwsze dziecko, niemal 7 mln. Pokazał także, że państwo potrafi wspierać rodzinę nie ingerując w jej autonomiczne decyzje. Ten program nie był przecież obwarowany warunkami związanymi z kontrolą sposobu wydatkowania - zaznaczyła europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ bez kryterium dochodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 17:46
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że dzięki przyjętemu przez rząd projektowi rozszerzającemu program "Rodzina 500+" ze świadczenia będą mogły skorzystać wszystkie dzieci do 18 roku życia bez względu na dochody rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: program 500+ był rewolucją, która przywróciła godność rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 20:55
- Nie boję się powiedzieć, że Rodzina 500+ była rewolucją, która przywróciła godność rodzinie. Program nie stygmatyzował, nie wytykał palcem uboższych rodzin, bo na drugie i kolejne dziecko świadczenie przysługiwało wszystkim dzieciom, bez względu na zamożność rodzin - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń