X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Ambasador USA Georgette Mosbacher: ufamy Polsce, jest dobrym sojusznikiem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:59
- Wyciągając wnioski z historii, musimy stwierdzić, że silna Polska i silny Sojusz Północnoatlantycki nakazują nam współpracować, tak jak ja współpracuję z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, aby móc odstraszyć każdego przeciwnika - powiedziała w Giżycku ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Podkreśliła, że USA ufają Polsce, która jest dobrym sojusznikiem.
Audio
  • Szef MON Mariusz Błaszczak przekazał moździerze Rak 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej (IAR)
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podczas inauguracji polsko-amerykańskiego pikniku wojskowego w Giżycku
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podczas inauguracji polsko-amerykańskiego pikniku wojskowego w GiżyckuFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Szef MON Mariusz Błaszczak i Georgette Mosbacher wzięli w poniedziałek udział w polsko-amerykańskim pikniku wojskowym w Giżycku (woj. warmińsko-pomorskie), udzielili też wywiadu TVP.

- Ufamy Polsce. Polska jest dobrym sojusznikiem. Uczestniczy w podziale obciążeń, wypełnia zobowiązania dotyczące wysokości wydatków na obronność, modernizuje swoje wojsko - powiedziała Mosbacher.

twitter mon 1200.jpg
Mariusz Błaszczak: moździerze Rak to przykład najnowocześniejszego sprzętu

Odnosząc się do zakupów przez Polskę amerykańskiego uzbrojenia, podkreśliła, że to od Polski zależy, od kogo będzie kupowała sprzęt dla wojska, Stanom Zjednoczonym zależy natomiast, by był to sprzęt interoperacyjny.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mariusz Błaszczak: Wojsko Polskie musi być liczniejsze

- Możemy zaufać Polakom, sprzedając im najnowocześniejszy sprzęt. Wiemy, że będziemy z nimi współdziałać, używając tego samego sprzętu - dodała. Zadeklarowała też gotowość do transferu technologii związanego ze sprzedażą uzbrojenia.

Przypomniała, że do 4,5 tys. stacjonujących w Polsce żołnierzy USA ma dołączyć kolejnych 1000, jak zapowiedzieli prezydenci USA i Polski.

Pytana o wizytę Donalda Trumpa we wrześniu w Polsce Mosbacher powiedziała, że ma nadzieję, iż rzeczywiście jest taki plan, zastrzegając, że Biały Dom nie potwierdza planowanych przedsięwzięć z większym wyprzedzeniem niż 30 dni.

Wyraziła także przekonanie, że Trumpa - który docenia polskie wydatki obronne i znaczenie wschodniej flanki NATO - łączy z Andrzejem Dudą szczera przyjaźń, podobnie jak oba kraje. Zwróciła uwagę na polską społeczność w USA. - To prawdziwa przyjaźń oparta na wspólnej historii, wspólnych wartościach - dodała.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: ustalenia szczytu Trump-Duda na miarę przyjęcia Polski do NATO

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 18:28
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że ustalenia dotyczące obecności wojsk amerykańskich w Polsce, które zostaną ogłoszone podczas spotkania prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, będą miały znaczenie równe przyjęciu Polski do NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: amerykańskie wojska odstraszą agresora

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:00
- Będzie sześć punktów w Polsce, w których będą stacjonować oddziały wojsk USA. W porozumieniu jest zapisana klauzula mówiąca o tym, że te lokalizacje nastąpią w uzgodnieniu obu stron - powiedział na antenie Jedynki minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń