X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:08
- Dokument jest wprowadzany bez zasięgnięcia opinii mieszkańców Warszawy, w szczególności rodziców. A wielotysięczne manifestacje pokazały, że sprzeciw wobec wdrożenia deklaracji LGBT+ jest znaczący - tłumaczy prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Instytut zbiera podpisy pod wnioskiem do prezydenta stolicy o przeprowadzenie konsultacji społecznych ws. LGBT+.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas Parady Równości
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas Parady RównościFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

- Władze Warszawy nie mogą zlekceważyć głosu mieszkańców żądających społecznych konsultacji tak ważnej decyzji, jaką jest wdrożenie kontrowersyjnych postanowień deklaracji LGBT+ - przekazał Dariusz Stępień, koordynator projektu konsultacji społecznych w Instytucie Ordo Iuris.


trzaskowski 1200.jpg
Dr Tymoteusz Zych: deklaracja LGBT+ nie zwalcza dyskryminacji, ona dyskryminację sankcjonuje

Warunkiem, aby takie konsultacje miały miejsce, jest podpisanie wniosku przez co najmniej tysiąc mieszkańców stolicy. Wniosek można pobrać na stronie ordoiuris.pl.

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Większość Polaków przeciw promocji środowisk LGBT przez firmy. Zobacz najnowszy sondaż

Kontrowersyjne zapisy

W podpisanym przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego dokumencie znajduje się wiele zapisów będących realizacją ideologicznych postulatów ruchu LGBT, które jednocześnie podważają, zapisane w konstytucji, prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - wskazuje Ordo Iuris.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Deklaracja LGBT+ a konstytucja. Komentarze polityków

Najwięcej wątpliwości budzą zawarte w karcie postulaty dotyczące szkolnictwa. Szczególnie kontrowersyjny jest zamiar wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej. Doświadczenie pokazuje, że tego typu programy wielokrotnie stanowiły formę upowszechniania ideologii gender oraz indoktrynacji zgodnej z postulatami ruchu LGBT - czytamy na stronie Instytutu.


lgbt protest 1200 pap.jpg
Protest rodziców przeciwko deklaracji LGBT+. "Ręce precz od naszych dzieci"

- Do budżetu partycypacyjnego zgłoszono już projekt wprowadzenia edukacji seksualnej i tzw. latarników do warszawskich szkół. Inicjatorzy żądają przeznaczenia na ten cel ponad 4,5 mln zł. Zanim miasto zaangażuje się we wdrażanie kontrowersyjnej polityki, warto przypomnieć o konstytucyjnych prawach rodziców do decydowania o treściach wychowawczych prezentowanych dzieciom oraz o konstytucyjnym prawie każdego Polaka do żądania od władz publicznych ochrony dzieci przed demoralizacją - tłumaczy Jerzy Kwaśniewski.

paw/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik praw dziecka: dzieci powinny być chronione przed niebezpieczeństwami świata dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 11:59
– Moim obowiązkiem jest ochrona praw dzieci, konstytucyjnych i ustawowych. Skupiam się na przepisach i dlatego chciałbym porozmawiać z prezydentem Warszawy – powiedział Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka. Gość Polskiego Radia 24 zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o spotkanie w sprawie deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kwaśniewski: deklaracja LGBT nie jest źródłem prawa miejscowego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 08:55
- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego muszą działać w granicach prawa. Konstytucja jest tu całkowicie jednoznaczna i mówi, że kompetencje prezydenta miasta zakreślone są granicami upoważnień zawartych w ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 o warszawskiej karcie LGBT mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
rozwiń zwiń