X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent: nie ma silnego państwa bez sprawiedliwej władzy sądowniczej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 17:48
- Nie ma silnego państwa bez sprawiedliwej, dobrze funkcjonującej władzy sądowniczej - mówił prezydent Andrzej Duda do nominowanych sędziów. Dodał, że sędziowie to jedna z najważniejszych grup społecznych.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Jakub Kamiński
  • Prezydent wręczył nominacje sędziowskie
  • - Przynależność do władzy sądowniczej to niezwykle ważna rola dla społeczeństwa i państwa - ocenił
  • - Proszę, żebyście państwo w swoim codziennym życiu pamiętali, że jesteście sędziami - zaapelował Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda, wręczając w Pałacu Prezydenckim nominacje sędziowskie, podkreślił, że dobrze funkcjonująca i sprawiedliwa władza sądownicza jest jednym z "absolutnych fundamentów każdego państwa, które jest nowoczesne, które jest prawdziwie demokratyczne i które chce dobrze funkcjonować".

Dodał, że przynależność do władzy sądowniczej to "niezwykle ważna rola dla polskiego społeczeństwa, ale także i dla polskiego państwa".

- Na to, żeby władza była sprawiedliwa, składa się także i niezwykle istotny element, a mianowicie to, jak jest odbierana społecznie. Czy ludzie, krótko mówiąc, mówią, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest rzeczywiście wymiarem sprawiedliwości czy polskie sądy są sądami sprawiedliwymi - powiedział prezydent.

Zwracając się do nominowanych sędziów, Andrzej Duda poinformował, że ma do nich dwie prośby. Po pierwsze, by zawsze pamiętali o tym, że w większości przypadków orzekają wobec zwykłego człowieka. Po drugie natomiast, by "zawsze pamiętali o tym, że są elitą".

- Proszę, żebyście państwo w swoim codziennym życiu pamiętali, że jesteście sędziami - zaapelował prezydent. Dodał, że sędzia przestrzega prawa, także przepisów prawa o ruchu drogowym.

- Bardzo proszę państwa, żeby nie było takich sytuacji, jak czasem słyszałem, że jak mnie policja zatrzymuje, to ja tylko legitymację sędziowską do szyby przykładam, nawet nie otwieram, bo ja nie muszę, bo ja mam immunitet sędziowski, nic mi nie mogą zrobić. Ale ludzie patrzą i policjant też patrzy i potem ten policjant wraca na posterunek i mówi - powiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył również, że sukces, jakim jest wejście do stanu sędziowskiego, uzyskanie statusu asesora czy awans sędziowski, nie jest nigdy sukcesem "tylko tej osoby, która tego zaszczytu dostępuje", ale zawsze jest również sukcesem całej jej rodziny.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda powołał prezesów dwóch izb Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:28
Prezydent Andrzej Duda powołał sędzię SN Joannę Lemańską na stanowisko prezesa Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz sędziego SN Tomasza Przesławskiego na stanowisko prezesa Izby Dyscyplinarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: w ramach sprawnie działającego wymiaru sprawiedliwości musi być sprawne sądownictwo dyscyplinarne

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 09:30
- W ramach sprawnie działającego wymiaru sprawiedliwości musi być sprawnie działające sądownictwo dyscyplinarne - powiedział na antenie radiowej Jedynki w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, odnosząc się do niedawnego powołania przez prezydenta prezesów dwóch nowych izb Sądu Najwyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: władza sądownicza, podobnie jak ustawodawcza i wykonawcza, nie jest nadwładzą

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:56
- Władza sądownicza, podobnie jak władza ustawodawcza i wykonawcza, nie jest nadwładzą, która - sama pozostając poza jakąkolwiek kontrolą - może dowolnie ingerować w działania innych organów państwa - napisał w liście do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów NSA prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń