X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Senatorowie zajmą się prezydenckim projektem ws. frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 13:49
Porządek posiedzenia Senatu zostanie rozszerzony o nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców będących w trudnej sytuacji. Nowelę zaproponował prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/Senat RP

Nowela wprowadza realne narzędzia wsparcia zarówno dla posiadaczy kredytów walutowych, jak i złotowych. Pomoc ma być większa i udzielana dłużej, niż zakładała to pierwotna ustawa uchwalona w 2015 roku. 

Fundusz Wsparcia

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha wyjaśnia, że pomoc będzie polegać na możliwości spłaty pożyczki ze środków, które są zebrane w Funduszu Wsparcia.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Sejm uchwalił prezydencką ustawę frankową

Czytaj więcej
trybunał sprawiedliwości ue 1200 shutt.jpg
Trybunał Sprawiedliwości UE wsparł polskich frankowiczów

Będzie ona możliwa do wysokości 2 tys. zł miesięcznie przez 3 lata. Pomoc sięgnie 72 tys. zł dla konkretnego kredytobiorcy.

Dwuletnia karencja

Po zakończeniu tego okresu kredytobiorca otrzyma dwuletni okres karencji, co oznacza, że na uporządkowanie swoich spraw będzie miał łącznie 5 lat. 

Do skorzystania ze wsparcia będą kwalifikować się m.in. osoby bezrobotne oraz kredytobiorcy, u których stosunek raty do dochodu przekracza 50 proc. Jeszcze dziś w Senacie odbędzie się debata nad ustawą. 

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak