X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Udział premiera i ministrów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 12:30
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział we mszy świętej w ramach XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uczestników pielgrzymki pozdrowił papież Franciszek. 
Audio
  • bp Ignacy Dec - mówimy "nie" ideologii LGBT (IAR)
  • o. Tadeusz Rydzyk: Jasna Góra jest sercem Polski (IAR)
Premier uczestniczy w jasnogórskiej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja
Premier uczestniczy w jasnogórskiej Pielgrzymce Rodziny Radia MaryjaFoto: Twiiter/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • W Częstochowie odbywa się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
  • Kulminacyjnym zdarzeniem pielgrzymki była niedzielna msza święta
  • Eucharystii przewodniczył bp Ignacy Dec
  • W uroczystościach bierze udział premier Mateusz Morawiecki
czestochowa-free-shut-1200.jpg
Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Bp E. Frankowski: trwa atak na kościół

Na Jasnej Górze odbywa się 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Hasłem spotkania są słowa wypowiedziane przez świętego Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Pielgrzymka gromadzi tysiące słuchaczy i sympatyków toruńskiej rozgłośni. 

We mszy świętej, będącej kulminacyjnym momentem pielgrzymki, uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki i ministrowie Jan Krzysztof Ardanowski, Mariusz Błaszczak i Zbigniew Ziobro, a także inni przedstawiciele władz Polski. 

Szef Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk, mówił że pielgrzymka jest zawierzeniem całej Polski opiece Matce Boskiej. - Jasna Góra jest sercem Polski i przychodzimy tutaj - mówił o. Rydzyk.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier na XXVII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja: Jasna Góra to symbol obrony i oporu przed złem 

Centralnym punktem pielgrzymki była msza święta na Szczycie Jasnogórskim. Eucharystii odprawionej o godz. 11 przewodniczył biskup Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.

Biskup Ignacy Dec oświadczył, że Kościół nie zgodzi się na szkodliwą ideologię, złe prawo i liberalizm moralny. 

Bp Ignacy Dec  (...) mówimy »nie« dla liberalizmu moralnego zawartego w programach środowisk LGBT, mówimy »stop« dla seksualizacji dzieci, mówimy »nie« dla związków partnerskich (...)

W homilii biskup Dec podkreślił, że ideologia gender jest szkodliwa dla rodziny. - Mówimy nie dla szkodliwej dla rodziny i narodu ideologii gender, mówimy nie dla liberalizmu moralnego zawartego w programach środowisk LGBT, mówimy stop dla seksualizacji dzieci, mówimy nie dla związków partnerskich, mówimy nie dla uchwalania złego prawa - oświadczył biskup. 

Papież pozdrowił pielgrzymów

Papież Franciszek pozdrowił w niedzielę uczestników 28. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.  

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, Franciszek powiedział: "Przesyłam serdeczne pozdrowienie dla polskich wiernych, którzy uczestniczą w dorocznej pielgrzymce Radia Maryja do sanktuarium w Częstochowie".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jarosław Kaczyński: Rodzina Radia Maryja filarem wiary, polskości i patriotyzmu

- Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymujących Polaków - dodał papież, widząc na placu wiele polskich grup.

Drugi dzień uroczystości

XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się w sobotę mszą świętą, której przewodniczył bp Edward Frankowski. 

Biskup Edward Frankowski nawiązał do ataków na duchownych oraz aktów profanacji i świętokradztwa, wśród których wymienił m.in. upowszechnianie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą czy marsze równości w wielu miastach Polski. - Zdecydowanie mówimy "nie" nawoływaniu do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, duchownych i świeckich - podkreślił biskup.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Urodziny Radia Maryja w Toruniu z udziałem premiera i ministrów

- Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Urządzają prowokacje w kościołach, serwisy internetowe próbują niszczyć obraz znanych księży, a już w sposób szczególny jest atak przeciwko ojcu dyrektorowi (Radia Maryja - przyp. red.), któremu wdzięczność się należy i szacunek największy za tyle dzieł, tyle serca włożonego, za to, co zrobił już dla Kościoła, dla ojczyzny i dla narodu - mówił hierarcha.

Radio Maryja nadaje od 1991 r.

Radio Maryja to ogólnopolska katolicka rozgłośnia radiowa, założona 8 grudnia 1991 r. Należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W ciągu minionych lat działalności przy Radiu Maryja powstały Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, miesięcznik "W Naszej Rodzinie", a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja "Lux Veritatis" i Fundacja "Nasza Przyszłość".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O. Marek Kotyński: wprowadzając dychotomię w naszym życiu, zaburzamy wszystko

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 20:28
- Hipokryzja jest podwójnością życia, a "diabolus" znaczy "podwójny" i to jest to, na czym diabeł gra. Wystarczy wprowadzić dychotomię w naszym życiu i wtedy rzeczywiście zaburza to wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 o. dr Marek Kotyński, redemptorysta i teolog duchowości, komentując ostatnie przypadki odejścia księży ze stanu duchownego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Różaniec do granic" doczeka się kontynuacji. "Polska pod krzyżem" już 14 września

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 11:29
Organizatorzy akcji "Różaniec do granic" planują kontynuację akcji. 14 września na górę Świętego Krzyża ma przybyć 120 tys. osób, by wziąć udział w wydarzeniu "Polska pod krzyżem", którego celem jest ożywienie wiary i odpowiedź na profanacje i grzech pedofilii w Kościele.
rozwiń zwiń