Jacek Sasin: Platforma Obywatelska nagle postanowiła pójść naszą drogą

- PO, która krytykowała PiS i wprowadzane programy społeczne, nagle postanowiła pójść naszą drogą - ocenił wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do niektórych propozycji Koalicji Obywatelskiej.

2019-07-15, 09:51

Jacek Sasin: Platforma Obywatelska nagle postanowiła pójść naszą drogą

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wystąpieniu podczas sobotniego forum programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "Uzdrowić Polskę" mówił o najważniejszych tezach programowych. Przedstawił sześć głównych zmian, których Polska "pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają". Zapowiedział m.in. podwyżki płac, gruntowne zmiany w ochronie zdrowia, utrzymanie trzynastej emerytury, zniesienie handlu w niedzielę, program ochrony klimatu, w tym wyeliminowanie węgla w energetyce do 2040 roku, wprowadzenie związków partnerskich.

Puste obietnice

Jacek Sasin stwierdził w TVP Info, że "Platforma nie tylko składa puste obietnice, obietnice, których nie zamierza zrealizować, ale również świadomie składa obietnice idące w zupełnie przeciwnym kierunku niż to, co chce zrobić".

W tym kontekście mówił o podniesieniu za rządów PO wieku emerytalnego. - Dzisiaj Grzegorz Schetyna - jestem o tym absolutnie przekonany - też nie wierzy w te obietnice, które składa, zresztą widać wyraźnie, że każdego dnia mówi co innego, tak chociażby jest przy związkach partnerskich - tłumaczył Sasin.

- Jednego dnia mówił w mediach: "Platforma nie będzie wprowadzać związków partnerskich, kiedy wygra wybory, to nie jest rozwiązanie, które chciałaby popierać", a w sobotę, występując na swojej konwencji, mówił: "Związki partnerski jak najszybciej". Który Grzegorz Schetyna jest prawdziwy? - pytał.

REKLAMA

"Nagle postanowili pójść naszą drogą"

Sasin pytany o pomysł KO podniesienia o 600 zł dochodu na rękę tych, którzy otrzymują płacę minimalną, odparł: "Mam wrażenie, że PO, która przez cztery lata krytykowała PiS, nazywając programy społeczne jak chociażby 500+, które wprowadziliśmy, rozdawnictwem, kiełbasą wyborczą, tanim populizmem, nagle postanowiła pójść naszą drogą".

- Po pierwsze, zrobiła konwencję programową wypisz wymaluj skopiowaną z tego, co PiS zorganizowało tydzień wcześniej w Katowicach, a potem odpowiadając na kolejne piątki, (…) postanowiło przedstawić szóstkę. Ponieważ mamy realny program 500+, to Schetyna zaproponował 600+ - zaznaczył Sasin.

"To śmieszne i niepoważne"

Jego zdaniem jest to "śmieszne i niepoważne", a od lidera PO oczekiwałby wskazania źródła finansowania tych propozycji.

Wicepremier dodał, że "Platforma Obywatelska i jej lider jest w stanie powiedzieć absolutnie wszystko, co do czego uważa, że w danej chwili opłaca się powiedzieć". - Zresztą Grzegorz Schetyna powiedział coś jeszcze innego: na program przyjdzie czas po wyborach. Rozumiem, że teraz nie wie, jaki ma program, bo jeszcze nie wie, z kim pójdzie do wyborów - podkreślił Sasin.

REKLAMA

mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej