X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jarosław Gowin o funduszu na edukację: łącznie dopłaciliśmy ponad 7 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 13:04
- Reforma Polskiej Akademii Nauk i poprawa wykorzystania przez polskich uczonych środków z unijnych funduszy to zadania, jakie powinno postawić przed sobą w nowej kadencji Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - zapowiedział wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin.
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław GowinFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- W przyszłej kadencji trzeba zreformować instytucję, w której jest skumulowany wielki potencjał, czyli Polską Akademię Nauk. Druga rzecz to poprawa w wykorzystaniu przez uczonych środków z Unii Europejskiej - mówił w poniedziałek szef resortu nauki Jarosław Gowin. 

Wicepremier przypomniał też, że w obecnej kadencji zostały zreformowane uczelnie. Zauważył jednak, że od wejścia Polski do Unii Europejskiej "do funduszu na naukę dopłacamy". Według ministra suma funduszu edukacyjnego opiewa na kwotę siedmiu miliardów złotych.

uniwersytet-shut-1200.jpg
Wiemy, która uczelnia wyższa jest najlepsza w Polsce. Nowy ranking

W obecnej kadencji pojawiły się pierwsze jaskółki. Niedawno polscy uczeni po raz pierwszy zdobyli trzy granty w bardzo prestiżowym konkursie Teaming; każdy z tych grantów to jest około 120 mln zł - dodał Jarosław Gowin, deklarując wsparcie uczonych ze strony ministerstwa w staraniach o dalsze sukcesy na arenie międzynarodowej, dostrzegając potencjał polskich naukowców.

Pytany o miejsce polskich uczelni w rankingach międzynarodowych, m.in. w rankingu szanghajskim (Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata), Jarosław Gowin powiedział, że "w rankingach ostatnio polskie uczelnie awansują", dodając, że Uniwersytet Jagieloński oraz Uniwersytet Warszawski plasują się w okolicach czwartej setki na liście rankingu.

"Są pierwsze jaskółki pozytywnych zmian" 

- Natomiast bardzo optymistyczne jest to, że szeroką ławą do pierwszego tysiąca wszystkich rankingów wchodzą kolejne uczelnie. To już jest kilkanaście uczelni, a nie parę, jak jeszcze kilka lat temu - zwrócił uwagę szef resortu nauki.

- Widać, że pierwsze jaskółki pozytywnych zmian już się pojawiają, ale mnóstwo pracy jeszcze przed nami - zaznaczył Jarosław Gowin, chwaląc sukces pięciu polskich uczelni, które w ramach tworzenia przez Komisję Europejską tak zwanej sieci Uniwersytetów Europejskich zostały wskazane jako wiodące. Wśród nich znalazł się między innymi Uniwersytet Jagielloński.

>>> [CZYTAJ TEŻ] Akademia Krakowska – najstarszy uniwersytet w Polsce

Wicepremier przypomniał również, że w 2017 roku "nakłady na badania i rozwój, tak naprawdę na komercjalizację badań naukowych, na ich wdrożenia gospodarcze, wzrosły o 15 proc.".

Minister przypomniał jednak, że od stycznia 2018 roku obowiązuje nowa, druga ustawa o innowacyjności, która zakłada, że za każdą złotówkę zainwestowaną w badania przedsiębiorca może sobie odpisać od podstawy opodatkowania 2 zł. - To jest najwyższa ulga podatkowa na świecie - podkreślił Jarosław Gowin, przekonując, że dane za rok 2018 będą znacznie lepsze. 

km/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister nauki wręczył stypendia uzdolnionym studentom Politechniki Łódzkiej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 16:25
Dwunastu szczególnie uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej otrzymało w czwartek stypendia naukowe, które wręczył im minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
rozwiń zwiń