X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Piotr Semka: PSL to ludzie przyzwyczajeni do dobrego życia i komfortu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:00
- Przez weekend wyglądało na to, że jest bardzo ostro. Mielą jednak ciemne młyny, żeby ta koalicja PO-PSL ostatecznie powstała - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Piotr Semka ("Do Rzeczy").
Audio
Piotr Semka, publicysta Do Rzeczy
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy"Foto: Polskie Radio 24

Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w piątek, że PSL nie pójdzie do wyborów z Platformą. – Budujemy Koalicję Polską – mówił. Inne spojrzenie na sprawę ewentualnej koalicji prezentuje marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes PSL Adam Struzik, który napisał na Twitterze, że „tylko koalicja PO-PSL może przeciwstawić się PiS”.

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma tradycji działania niepodległego. Trwałoby to latami, ale PiS wymusił na PSL zmiany. Albo PSL zmieni się w partię myślącą niezależnie, albo zyska bezpieczne miejsce w porcie Schetyny będąc przy tym politycznym lokajem PO - powiedział Piotr Semka. - Ta zmiana wymagałaby jednak gigantycznej odwagi i ryzyka od grupy ludzi przyzwyczajonej do dobrego życia komfortu - dodał.

Publicysta mówił w Polskim Radiu 24, że nie brakuje ludzi zainteresowanych tym, żeby koalicja PSL z PO trwała. - Z koalicji z PO dobrze żył latami Adam Strózik, marszałek województwa mazowieckiego. Ma swoją limuzynę, swoje wpływy w terenie. Nie myśli o odejściu z polityki - on chce to dalej robić - przekonywał Piotr Semka.

Publicysta szacuje, że jeżeli ostatecznie dojdzie do koalicyjnego porozumienia między PO a PSL, to ludowcy dostana ok. 12-13 miejsc biorących. - Nie będzie to miejsc 15, żeby PSL-owcy nie mogli stworzyć swojego koła w Sejmie - powiedział Piotr Semka. Publicysta jednoczesnie zastrzegł, że "jeżeli PSL pójdzie do wyborów z Platforma Obywatelska, to skaże na zagładę swoje struktury wiejskie na poziomie gminy i powiatu".

W audycji także o strategii Grzegorza Schetyny i sytuacji wśród innych ugrupowań politycznych, m.in. Kukiz'15.

Więcej w zapisie audycji.

Gospodarzem programu był Antoni Trzmiel

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 14.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Rzepecki: drzwi do rozmów są dalej otwarte, zarówno dla PiS, jak i PSL

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:15
- Do 15 lipca Paweł Kukiz ma czas na rozmowy, jeżeli nie dojdzie do porozumienia będziemy startować w wyborach samodzielnie. Jednak w tej chwili na 99 proc. pójdziemy do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Drzwi do rozmów są dalej otwarte zarówno dla PiS czy PSL – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Rzepecki, poseł ruchu Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: Platforma Obywatelska jest w stanie się z nami dogadać

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:00
Po kilku tygodniach politycznych targów Polskie Stronnictwo Ludowe zadecydowało, że może przystąpić do koalicji z PO, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie w niej partii lewicowych. Tym zaproponowano start pod własnym szyldem. - Wychodzi nam jasno z badań, że jeżeli pójdziemy do jesiennych wyborów jednym, dużym blokiem, to wynik będzie taki, jak w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Kownacki: Platforma Obywatelska jednoczy przez podział

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:47
- Ci którzy zmieniają barwy polityczne kończą jak Platforma Obywatelska, która jednoczy przez podział. PiS zawsze miało silną pozycję, natomiast PO chce jednoczyć się tylko po to, żeby dostać "stołki". Nigdy nie byłem i nie wstąpię do struktur tej partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Kownacki, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL bez PO w wyborach? Publicysta: ludowcy próbują podbić pozycję negocjacyjną

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 20:43
– Sklejenie Polskiego Stronnictwa Ludowego z agresywną lewacką Koalicją Europejską spowodowało, że ludowcy musieli coś zrobić – powiedział Aleksander Wierzejski z "Poland Daily". – Wydaje mi się, że najpóźniej po weekendzie usłyszymy jednak, że Platforma Obywatelska dogadała się z PSL i razem pójdą do wyborów – ocenił Dariusz Grzędziński z "Faktu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Motyka: przez lata PSL brakowało wyrazistości

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 18:15
- Wchodząc do polityki słyszałem uwagi "nie dadzą ci głosu, nie będą promowali". Okazało się zupełnie inaczej, jako Polskie Stronnictwo Ludowe mamy najmłodsze kierownictwo spośród wszystkich partii politycznych. Młodzi są promowani, sprawdzają się w boju. Starsi działacze widzą, że odmłodzenie formacji daje efekt – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, organizacji młodzieżowej PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel: potrzebne jest centrum, hamulec

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 17:59
- Również świat polityki nie jest czarno-biały, możliwe są nie tylko dwie drogi. Opcji i myśli politycznych jest znacznie więcej. Można nie zgadzać się z PiS i nie być w PO, można nie zgadzać się z PO i nie być w PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: pod pewnymi warunkami dołączenie PSL do Koalicji Europejskiej jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 14:35
– Jeżeli Grzegorz Schetyna powiedziałby, że nie chce iść w koalicji z przewodniczącym Czarzastym i Wiosną oraz że kwestia związków partnerskich nie będzie tematem kampanii, to porozumienie z PSL jest możliwe – powiedział Jan Filip Libicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń