X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier: wybór przewodniczącej Komisji Europejskiej daje nadzieję na nowe otwarcie UE

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 21:05
- Unia Europejska potrzebuje uspokojenia. Polski rząd będzie dążył do kompromisów - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób szef rządu odniósł się do wyboru Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej.
Audio
  • Premier po wyborze Ursuli von der Leyen: głosy PiS były języczkiem uwagi (IAR)
  • Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach Komisji Europejskiej Polska będzie zabiegała o ważne teki dla dobra Europy Środkowej (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/KPRM
  • Premier o wyborze Ursuli von der Leyen: rozmawiałem z nią w ostatnich dniach, jestem ostrożnym optymistą; daje nadzieję na nowe otwarcie UE.
  • Mateusz Morawiecki podziękował europarlamentarzystom PiS "za zrozumienie tego, czym jest kompromis w polityce".
  • Szef rządu stwierdził podczas konferencji prasowej, że "poglądy nowej szefowej KE m.in w sprawach bezpieczeństwa były fundamentalne"

Kandydaturę Ursuli von der Leyen zatwierdził dziś Parlament Europejski. 383 europosłów było za, 327 przeciw, 22 wstrzymało się od głosu. Potrzebna była bezwzględna większość, czyli 374 głosy. 

URSULA 2 1200.jpg
Ursula von der Leyen zdobyła poparcie. Niemka szefową Komisji Europejskiej

Do tego wyboru odniósł się podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - To głosowanie pokazało, że głosy Prawa i Sprawiedliwości były języczkiem u wagi - powiedział szef rządu. Dodał też, że wybór ten "daje nadzieję na nowe otwarcie". 

- W ramach Komisji Europejskiej będziemy zabiegać o ważne teki dla dobra Europy Środkowej. Z panią przewodniczącą znajdziemy wspólny język w tematach bezpieczeństwa, konkurencyjności, transformacji energetycznej i klimatycznej - mówił.

Morawiecki: dziękuję europarlamentarzystom PiS za zrozumienie tego, czym jest kompromis w polityce 

- Unia Europejska jest gąszczem różnych interesów, ale wierzę w to, że będziemy mieli po drugiej stronie partnera zupełnie innego niż ten, który był jakimś zagrożeniem dla Europy Środkowej, przez brak swojego zrozumienia, przez swoją konfliktowość, emocjonalne traktowanie Europy Środkowej i bardzo niesprawiedliwe traktowanie Polski - dodał Morawiecki, nawiązując do kandydatury Fransa Timmermansa.

Premier dziękował też wszystkim europosłom z Polski, którzy głosowali za wyborem von der Leyen. - Ale przede wszystkim chciałbym podziękować za zrozumienie tego, czym jest kompromis w polityce, naszym europarlamentarzystom PiS, to ich głosy okazały się tu decydujące - zaznaczył szef rządu. 

"Najpierw negocjacje dotyczące stanowisk, później polscy kandydaci na komisarzy" 

Mateusz Morawiecki przyznał również w czasie konferencji prasowej, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do osób z Polski, które będą kandydatami na komisarzy.

- Najpierw będę rozmawiał z panią von der Leyen o możliwych tekach, o tym jakiego typu portfolio może zostać przypisane dla Polski. Będę się oczywiście starał o jak najważniejsze teki gospodarcze takie, w których będziemy mieli jak najwięcej do powiedzenia, ale również będziemy mogli bronić jak najbardziej zdecydowanie naszych polskich i środkowoeuropejskich interesów - powiedział Morawiecki.

- Najpierw negocjacje dotyczące tek, a później mamy kilku kandydatów, co do których ostatecznie w kierownictwie politycznym w rządzie zapadną decyzje i przedstawimy je Komisji Europejskiej, Parlamentowi Europejskiemu do zatwierdzenia - podsumował.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: Polacy ocenili działalność premiera na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 21:05
Na zlecenie portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała Polaków, jak oceniają aktywność premiera Mateusza Morawieckiego na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń