X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Michał Dworczyk zapewnia: na absolwentów czekają jeszcze miejsca w szkołach średnich

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 10:27
- Ponad 100 tys. miejsc jest zabezpieczonych dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych - poinformował w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.
Audio
  • Michał Dworczyk: ponad 100 tys. miejsc jest zabezpieczonych dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych (Sygnały dnia/Jedynka)
Wywieszone listy przyjętych w XVIII im. Jana Zamoyskiego w Warszawie
Wywieszone listy przyjętych w XVIII im. Jana Zamoyskiego w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

"Rzeczpospolita" w środowym artykule "Ostra konkurencja na starcie do liceów" napisała m.in., że "na tych absolwentów, którzy nie dostali się nigdzie, czekają miejsca w szkołach branżowych, ale także w niektórych liceach".

"Rz" cytuje m.in. wiceprezydent stolicy Renatę Kaznowską, która przyznała, że w ciągu ostatnich dni udało się utworzyć w stolicy 2 tys. dodatkowych miejsc. W ten sposób w stolicy nie dostały się "tylko" 3173 osoby - podkreślono. "Konkurencja w stołecznych liceach była ostra. W dwóch liceach - im. Stefana Batorego i Stanisława Staszica - utworzono aż pięć klas składających się z samych olimpijczyków" - pisze "Rz".

Komentarz szefa KPRM

Do sprawy odniósł się w "Sygnałach dnia" radiowej jedynki Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera stwierdził, że "warto rozmawiać o faktach". Podkreślił, że "to są bardzo delikatne kwestie i istotne kwestie". - Część publicystów i część polityków opozycji stara się instrumentalnie żonglować liczbami, informacjami i w dodatkowy stres wprowadzać te osoby, które zdawały egzaminy - tłumaczył.

Szef KPRM zaznaczyło, że jest "ponad 100 tys. miejsc względem absolwentów, którzy skończyli gimnazja i szkoły podstawowe, jest zabezpieczonych".

- Zrobiliśmy takie zestawienie, ilu kandydatów przypadało na jedno w miejsce w 2018 i 2019 roku np. w tych liceach, o których dużo się w mediach mówi, warszawskich liceach, w liceum im. Stanisława Staszica liczba kandydatów na jedno miejsce w 2018 roku - 1,66, w roku 2019 - 1,53 - mówił gość Jedynki. Przyznał, że są to zbliżone liczby.

mr, Jedynka, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: nie ma poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 10:13
- Poszczególne samorządy przygotowały zdecydowanie większą liczbę miejsc, niż jest absolwentów. Tak jest w Białymstoku, Łomży czy Suwałkach - mówił w poniedziałek w Białymstoku minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że MEN nie widzi poważniejszego problemu z rekrutacją do szkół.
rozwiń zwiń