X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Umowy ws. remontu czołgów T-72 podpisana. Premier: to kolejny krok milowy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:25
- Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - mówił w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umowy na remont czołgów T-72. 
Audio
  • Premier: podpisanie tej umowy to kolejny krok milowy (IAR)
  • Premier: nasza armia będzie coraz bardziej zdolna do ochrony naszego terytorium (IAR)
  • Szef MON: wyremontowane czołgi będą miały nowoczesne wyposażenie (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach
Premier Mateusz Morawiecki w GliwicachFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak podpisali w Gliwicach umowę ws. remontu czołgów T-72
  • Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - przyznał premier
  • W ramach zawartej umowy zostanie wyremontowanych do 318 czołgów
  • Szef MON zdradził, że trwają pracę nad czołgiem nowej generacji 

Szef rządu wraz z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem odwiedzili w poniedziałek Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy, gdzie biorą udział w uroczystości podpisania umowy na remont czołgów T-72. 

>>>[CZYTAJ TEŻ] Poznaliśmy szczegóły defilady "Wierni Polsce" w Katowicach

- Drodzy pracownicy, to przede wszystkim ogromna radość, że udało się dopiąć tę umowę, która daje możliwość rozwijania naszych umiejętności i utrzymania miejsc pracy tutaj w Gliwicach dla ponad tysiąca pracowników, kooperantów, dla firm które współpracują z Zakładami Mechanicznymi Bumar-Łabędy - mówił Morawiecki. 

- Dla nas to niezwykle ważny moment, że nasz możliwości operacyjne, napraw i modernizacji czołgu T-72 dadzą możliwość utrzymania miejsc pracy i rozwijania kompetencji w tym bardzo ważnym obszarze obronny na najbliższe kilka lat - dodał. 

pap_morawiecki_merkel1200.jpg
Sondaż: premier wśród najbardziej wpływowych przywódców w UE

Podziękowania dla szefa MON 

Szef rządu dziękował też szefowi MON za "ogromne zrozumienie, które ma dla rozwoju wojsk pancernych, dla modernizacji naszej armii". - To wspaniałe dzieło i znakomita współpraca z panem ministrem, która na pewno stanowi bardzo dobrą podstawę dla budowy silnej polskiej armii - oświadczył. 

- Ten wielki kontrakt, na blisko 2 mld zł, który na najbliższe sześć lat daje miejsca pracy, ale też pozwala budować specjalizacje, budować kompetencje pomiędzy pracownikami zakładów, ale także we współpracy z naszymi ośrodkami akademickimi, naukowymi z naszą armią; pozwala wierzyć w to, że wchodząc powoli w trzecią dekadę XXI wieku nasza armia rzeczywiście będzie coraz lepiej uzbrojona, coraz bardziej zdolna do samodzielnej, ale w ramach oczywiście naszego Sojuszu Północnoatlantyckiego, obrony naszego terytorium - mówił premier. 

Premier Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii 

- Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - podkreślał Morawiecki.

Szef MON: trwają pracę nad czołgiem nowej generacji

- Czołg T-72, na którego remont została podpisana umowa, jest na wyposażeniu Wojska Polskiego, ale wszyscy oczekujemy i pracujemy nad tym, żeby w polskich zakładach był produkowany czołg nowej generacji - powiedział z kolei szef MON Mariusz Błaszczak. 

Błaszczak poinformował, że plan modernizacji technicznej wojska do 2026 r. opiewający na kwotę 185 mld zł dotyczy zarówno zakupów, jak i modernizacji wojska. 

- Modernizujemy, modyfikujemy ten sprzęt, który jest dostępny w Wojsku Polskim. Ta spraw dotyczy czołgów T-72 i dzięki remontowi czołgi zostaną wyposażone w nowoczesne przyrządy celownicze, nawigacyjne, obserwacyjne, a także w nowoczesną łączność cyfrową. Zostaną też przeprowadzone gruntowne remonty tych czołgów - mówił minister. 

Szef MON podkreślał, że celem umowy jest także zachowanie miejsc pracy w zakładach "Bumar-Łabędy" i stwierdził, że jest spokojny, co do możliwości realizacji kontraktu. Czołgi T-72 to jest sprzęt, który jest na wyposażeniu Wojska Polskiego, a ta modyfikacja to taka zdolność pomostowa, a wszyscy oczekujemy i pracujemy nad tym, żeby w polskich zakładach był produkowany czołg nowej generacji - dodał Błaszczak. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak