X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia: większość leków trafiła do aptek, kłopoty w jednostkowych przypadkach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 19:34
Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że większość leków jest dostępna w aptekach, a kłopoty mogą wystąpić w jednostkowych przypadkach. Dodał, że u źródeł problemu z dostępnością niektórych medykamentów w aptekach jest zdepenalizowanie ich wywozu za granicę, a taką zmianę przepisów wprowadził rząd PO-PSL.
Audio
  • Szef resortu zdrowia podkreślił, że kłopoty z lekami mogą wystąpić w jednostkowych przypadkach (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Jest infolinia, którą zbudowaliśmy, a która informuje, gdzie można kupić leki. Pewnie też nie każdy znajdzie produkt najbliżej swojego miejsca zamieszkania, czasami gdzieś dalej. Wiemy, że z pewnymi, drobnymi tak naprawdę rzeczami, nadal mogą być problemy. Większość opakowań leków trafiła do aptek. Mogę przytoczyć dane z 19 lipca. 330 tysięcy opakowań Levothyroxinum, czyli popularnego leku na tarczycę. W całym lipcu zeszłego roku było 720 tysięcy, a do 19 lipca jest 330 tysięcy i 550 tysięcy opakowań w tym tygodniu trafi do aptek - mówił minister zdrowia w TVP.Info.

shutterstock_leki-1200.jpg
Działalność mafii lekowej - jedna z przyczyn braku medykamentów

Dodał, że u źródeł problemu z dostępnością niektórych leków w aptekach jest zdepenalizowanie ich wywozu za granicę, a taką zmianę przepisów wprowadził rząd PO-PSL.

Profesor Łukasz Szumowski podkreślił, że to doprowadziło do powstania mafii lekowych, zarabiających na obrocie medykamentami.

W wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia znalazły się 324 produkty.

W ubiegłym tygodniu Naczelna Izba Aptekarska informowała, że niedostępnych dla pacjentów było prawie 500 leków stosowanych między innymi w chorobach tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu oraz astmie.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia Łukasz Szumowski o dostępności leków: sytuacja jest stabilna

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 15:42
– Problemy z lekami powoli się kończą. Obiektywnie patrząc - z punktu widzenia liczby pudełek, specyfików - sytuacja w Polsce jest stabilna – zapewnił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że znacznie wzmocniono obsadę infolinii, pod którą można dowiedzieć się, gdzie kupić lek.
rozwiń zwiń