X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gabriela Morawska-Stanecka: mamy do czynienia z rosnącą falą nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:05
- Do Białegostoku wybierają się liderzy wszystkich partii lewicowych, by zademonstrować przeciwko mowie nienawiści. To stało się ogromnym problemem w Polsce, z którym nie radzono sobie już od pewnego czasu - mówiła o planach organizacji marszu "Polska przeciw przemocy" Gabriela Morawska-Stanecka, wiceprezes partii Wiosna.
Audio
Gabriela Morawska-Stanecka
Gabriela Morawska-StaneckaFoto: PR24/AK

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Protest ugrupowań lewicowych w Białymstoku pod hasłem "Polska przeciw przemocy" ma się odbyć w najbliższą niedzielę. Protest jest organizowany przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem w związku z wydarzeniami, do jakich doszło w sobotę w czasie białostockiego Marszu Równości.

Małgorzata Gosiewska 663.JPG
Małgorzata Gosiewska: w Polsce próbuje się wywołać konflikt poprzez kwestie światopoglądowe i moralne

Zdaniem Gabrieli Morawskiej-Staneckiej mamy do czynienia z przyzwoleniem na tego typu działania. - Mam ogromne zastrzeżenia do rządzących, którzy przez długi czas przymykali oko na pewne ekscesy. To zjawisko eskaluje, zaczyna się od drobnych gestów. Takim zdarzeniem było powieszenie portretów europarlamentarzystów na szubienicach, sprawców tego zdarzenia nie ścigano przez długi czas – podkreśliła.

- Ekscesy w Białymstoku miały miejsce jeszcze przed marszem. W kontrmanifestacjach uczestniczyli politycy i radni PiS, którzy dziękowali mieszkańcom. W kościołach również zachęcano do tego, żeby chronić rodzinę, bronić katedry. Mamy do czynienia z rosnącą falą nienawiści, ksenofobii i nietolerancji. Musimy przeciwko temu zaprotestować – zaznaczyła wiceprzewodnicząca partii Wiosna.

Gabriela Morawska-Stanecka komentowała trwające negocjacje koalicyjne ugrupowań lewicowych. - Cięgle rozmawiamy, to kwestia kilku dni w ciągu których będzie wiadomo, w jakiej formule pójdziemy do wyborów, czy jako koalicja czy w inny sposób. Na razie w każdym okręgu wyborczym przeprowadzamy konferencje prasowe, na których przedstawiane są osoby z każdego z trzech ugrupowań, które będą się zajmowały organizacją kampanii wyborczej – relacjonowała.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

____________________ 

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 07:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Ociepa: ruch LGBT ze swoimi radykalnymi hasłami jest popierany przez PO i lewicę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 13:17
– Wojna ideologiczna to łatwe pole konfliktu, bo nie trzeba mieć programu tylko wystarczy w czarnych barwach rysować Zjednoczoną Prawicę. Na wybuchu tej wojny w naszym kraju zależy lewicy i Platformie Obywatelskiej – powiedział Marcin Ociepa z Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D. Standerski: przedłużające się negocjacje szkodziły wszystkim partiom opozycyjnym

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:10
- Najbardziej zaszkodziły Platformie Obywatelskiej, bo została sama z upadającą Nowoczesną - powiedział Dariusz Stenderski z Wiosny Biedronia. - Partie lewicowe zdążyły w tym czasie sprawnie przejść do przygotowania koalicyjnego startu - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Furgo o Marszu Równości w Białymstoku: bandyci powinni być surowo ukarani

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 17:28
- Mam nadzieję, że zatrzymani w Białymstoku zostaną bardzo surowo ukarani. Obrazki z Marszu Równości bardzo mną wstrząsnęły i mam już tego dosyć. Jeżeli ktoś kopie kobiety na ulicy, to musi za to odpowiedzieć - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Furgo, poseł PO.
rozwiń zwiń