X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Tańszy prąd dla firm i instytucji. Oświadczenia można składać do północy

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 06:55
Do północy firmy i instytucje mogą składać oświadczenia potwierdzające status odbiorcy końcowego. Złożenie tego dokumentu pozwoli mikro i małym przedsiębiorstwom, a także instytucjom publicznym i szpitalom uniknąć podwyżek cen prądu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/public domain

Jak wyjaśnia ministerstwo energii, ponieważ termin ustawowy wypadł w sobotę oświadczenia złożone w dzisiaj - zgodnie z Kodeksem Cywilnym - również będą akceptowane.

Premier 1200 free.jpg
Jest nowy rządowy program "Mój Prąd". Miliard złotych dla gospodarstw domowych

W oświadczeniu potwierdzającym status odbiorcy końcowego należy wpisać wszystkie punkty poboru energii. Dokument musi być podpisany przez osobę uprawnioną do reprezentowania firmy. Jeżeli oświadczenie podpisuje pełnomocnik, należy dołączyć pełnomocnictwo.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ministerstwo Energii: wnioski ws. niższej ceny prądu można też składać pocztą

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że brak oświadczenia sprawi, że w drugim półroczu firmy i instytucje mogą więcej zapłacić za prąd. Dodał, że szczególnie mocno podwyżki mogą być odczuwalne dla większych instytucji, między innymi szpitali.

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, czyli tak zwana ustawa o cenach prądu, utrzymuje w 2019 roku ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo tylko gospodarstwom domowym.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energa Obrót informuje o uprawnieniu do rozliczeń według niższych cen i stawek za prąd

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 16:17
W drugim półroczu 2019 roku odbiorcy końcowi energii elektrycznej mogą być rozliczani według cen i stawek opłat za energię elektryczną, jakie były stosowane 30 czerwca 2018 roku.
rozwiń zwiń