X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali trzech ukrywających się przestępców

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 09:04
Przed policjantami z grupy tzw. "łowców cieni" nie da się ukryć. Funkcjonariusze w ostatnim czasie zatrzymali trzech mężczyzn, w tym dwóch poszukiwanych przez brytyjski wymiar sprawiedliwości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Pierwszy z zatrzymanych to 32-letni Polak, którego poszukiwano na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Koronny w Bristolu w styczniu 2019 r. W Wielkiej Brytanii został skazany na karę 13 lat pozbawienia wolności, za przemyt znacznych ilości narkotyków oraz pranie pieniędzy.

policja-free-shut-1200.jpg
Groźny przestępca wolny po 23 latach. Znów trafił w ręce CBŚP

Podczas procesu w Wielkiej Brytanii mężczyzna zbiegł do Polski. Tu wcześniej był notowany za bójki i pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Strona brytyjska przekazała informację o ściganym do CBŚP i do akcji wkroczyli "łowcy cieni". Ci zatrzymali całkowicie zaskoczonego mężczyznę na jednej z ulic warszawskiej Pragi Północ.

Wpadł we Włocławku

Drugi ścigany, 53-letni Ignacy B., był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Wielką Brytanię. Mężczyzna został skazany na karę 11 lat pozbawienia wolności. Brytyjski sąd uznał, że poszukiwany był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi.

53-latek w trakcie prowadzonego procesu wyjechał do Polski, gdzie przebywał zmieniając miejsca pobytu. Na początku ukrywał się na terenie województwa łódzkiego, a następnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci CBŚP ustalili, że poszukiwany znajduje się we Włocławku i tam wpadł w ich ręce.

Skazany na pięć lat

Trzeci zatrzymany to Krzysztof K. 62-latek został skazany na 5 lat pozbawienia wolności w związku z popełnionymi przestępstwami dotyczącymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się m.in. wymuszeniami rozbójniczymi czy przestępstwami przeciwko wolności człowieka oraz narkotykowymi.

Krzysztofa K. "łowcy cieni" namierzyli w powiecie węgrowskim. Tam został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja CBŚP. Zatrzymano 15 osób za handel dopalaczami

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:39
15 osób zatrzymali policjanci CBŚP w związku z działalnością grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem dopalaczami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 120 kg substancji psychoaktywnych o wartości około 3 mln zł - poinformował w komunikacie zespół prasowy CBŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Produkowali i sprzedawali nielegalne leki. CBŚP zatrzymało 7 osób

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 08:30
Nielegalne medykamenty i anaboliki sprzedawała w internecie grupa przestępcza, którą rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymano 7 osób, zlikwidowano magazyn i manufakturę środków, które rzekomo miały pomagać między innymi na choroby nowotworowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytworzyli i przemycili 100 kg marihuany. Sześć osób w rękach CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 08:02
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na Śląsku sześciu podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. To kolejne zatrzymania w sprawie. W ubiegłym roku zatrzymano cztery osoby. Śledczy szacują, że grupa mogła wprowadzić na polski rynek ponad 100 kg marihuany, a na sprzedaży narkotyków mogła zarobić co najmniej 2,5 mln złotych.
rozwiń zwiń