X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Groźny przestępca wolny po 23 latach. Znów trafił w ręce CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:24
Wiesław J. ps. "Picek" po 23 latach w więzieniu powrócił do przestępczości zorganizowanej. Został zatrzymany przez CBŚP. Za rozbój i próby wymuszeń rozbójniczych grozi mu 10 lat więzienia - informuje Prokuratura Krajowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiesław J. ps. "Picek" oraz współdziałający z nim Adrian W. zostali w piątek zatrzymani przez policjantów CBŚP z Zarządu w Szczecinie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na szczecińskim biznesmenie. Ustalenia śledczych wskazują, że nie jest on jedyną ofiarą Wiesława J.

Zarzuty wobec Picka

Prokurator przedstawił Adrianowi W. trzy zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania i usiłowania dokonania dwóch wymuszeń rozbójniczych na biznesmenach szczecińskich. Drugi z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

>>> [POLSKIE RADIO 24] Kulisy działań Centralnego Biura Śledczego Policji

Wiesław J. ps. "Picek" działał w zorganizowanych strukturach przestępczych w latach dziewięćdziesiątych. Był wtedy powiązany z "Oczkiem", a po rozbiciu grupy stanął na czele zorganizowanej struktury przestępczej charakteryzującej się wyjątkowo bezwzględnym i brutalnym działaniem wobec swoich ofiar. W lutym 2018 r. opuścił zakład karny, gdzie przebywał łącznie blisko 23 lata. Orzeczone przez sąd kary dotyczyły m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, obrotu narkotykami, czerpania zysku z cudzego nierządu oraz nakłaniania do zabójstwa.

"Przystąpił do przywracania »porządku«"

"Po wyjściu na wolność przystąpił do wdrażania swojego planu przywrócenia »porządku« w szczecińskim światku przestępczym w stylu z lat dziewięćdziesiątych. Bo to możliwe, albowiem o jego względy po wyjściu na wolność zabiegało wiele znanych osób z tego środowiska. Samo już pojawienie się Wiesława J. ps. "Picek" w obecności przestępców, wzbudzało u przyszłych ofiar ogromny strach" - zaznacza w komunikacie PK.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyny pełne podróbek w rękach służb skarbowych

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 11:29
Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie zlikwidował kanał przerzutu i magazyny składowania fałszywych wyrobów perfumeryjnych i podrobionej odzieży, oznaczonej logo znanych światowych marek. Wartość zajętego towaru wynosi ponad 50 mln zł - poinformowała Izba Administracji Skarbowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorzów: areszt za bójkę kibiców z użyciem maczety

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 12:16
Chorzowski sąd aresztował jednego z młodych mężczyzn zatrzymanych po sobotnim zajściu w Świętochłowicach, po którym do szpitala trafił 17-latek raniony w głowę maczetą. Tłem zajścia były waśnie pseudokibiców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złamali zabezpieczenia banku, wypłacili sobie kilkaset tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:20
Ponad 700 tys. zł, zdaniem prokuratury, ukradli z kont internetowych trzej mężczyźni z Mazowsza. Zdobyte w ten sposób środki zainwestowali w zakup złota.  Podejrzanych zatrzymano 17 lipca na terenie kilku miejscowości w kraju i osadzono w areszcie.   
rozwiń zwiń