X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Włodzimierz Czarzasty: Grzegorz Schetyna to mistrz destrukcji. Chce przegrać w Sejmie i w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:54
Szef PO Grzegorz Schetyna to mistrz destrukcji; zdecydował, że chce przegrać w Sejmie i w Senacie; wszystkie osoby z SLD startujące z list Koalicji Obywatelskiej zostaną z Sojuszu usunięte - zapowiedział w środę lider SLD Włodzimierz Czarzasty. 
Lider SLD Włodzimierz Czarzasty podczas protestu pod hasłem Polska przeciw przemocy zorganizowanym przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem, 28 bm. w Białymstoku
Lider SLD Włodzimierz Czarzasty podczas protestu pod hasłem "Polska przeciw przemocy" zorganizowanym przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem, 28 bm. w BiałymstokuFoto: PAP/Artur Reszko

Czarzasty w programie "Tłit" wp.pl został zapytany o wypowiedź Jerzego Wenderlicha, który oświadczył, że pozytywnie odniósł się do zaproszenia na listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do Senatu. - Myślę, że pan Wenderlich musi się zastanowić, jak będzie startował - skomentował szef SLD. Dodał, że nie wierzy jednak, by doszło do startu Wenderlicha z list KO. 

"Nie toczą się żadne rozmowy"

Czarzasty odniósł się jednocześnie do "Paktu Senackiego" - propozycji przedstawionej w poniedziałek przez Lewicę Razem, SLD i Wiosnę, które tworzą blok Lewicy. Pakt zakłada, że opozycyjne partie nie będą wystawiały przeciwko sobie kandydatów w wyborach do Senatu. 

- Jeżeli dojdzie w ogóle do koalicji w Senacie, a myślę, że nie dojdzie, bo mistrz destrukcji pan Grzegorz Schetyna, myślę, że zdecydował o tym, że chce również przegrać w Senacie, bo to, że chce przegrać w Sejmie, wszyscy już wiemy - mówił Czarzasty. 

- Dlaczego chce przegrać w Senacie - nie toczą się żadne rozmowy. Generalnie codziennie się mówi w telewizji, że toczą się rozmowy. My żeśmy w poniedziałek w imieniu Wiosny, Lewicy Razem i SLD dali taki pomysł na "Pakt Senacki", wszyscy powiedzieli: "tak, super", tylko nie wszyscy biorą w tym udział - dodał. Szef Sojuszu wskazał, że na temat tego pomysłu rozmawiał z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. 

Usunięcie z partii

Czarzasty podczas rozmowy odniósł się też do przedstawionych we wtorek przez Schetynę liderów list Koalicji Obywatelskiej. Znaleźli się na nich również politycy Sojuszu. - Są konsekwencje tych decyzji. Konsekwencje tych decyzji są takie: wszystkie osoby (które są członkami SLD), które będą startowały z listy Koalicji Obywatelskiej, czyli listy innej partii (...), zostaną z partii usunięte - zapowiedział. 

Dodał, że już we wtorek zwrócił się do regionalnych szefów, by sprawdzili, czy "ktoś jest z SLD, kto startuje na listach KO". - Dzisiaj dostanę listę tych osób, które startują z list KO, jutro podpiszę decyzję w tej sprawie - dodał szef Sojuszu. 

Byli SLD-owcy na listach KO

We wtorek Schetyna przedstawił "jedynki" Koalicji Obywatelskiej, a także kandydatów z dalszych miejsc.

Na listach KO znalazło się wielu byłych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, m.in. wieloletnia posłanka SLD, była wiceprzewodniczącej Sojuszu i liderka mazowieckich struktur partii Katarzyna Piekarska, wieloletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, były poseł Eugeniusz Czykwin, radny dwóch kadencji sejmiku województwa lubelskiego Riad Hajdar czy związany ostatnio z Inicjatywą Polską były rzecznik SLD Dariusz Joński. 

Rzeczniczka prasowa SLD Anna-Maria Żukowska pytana we wtorek, czy nie czuje z tego powodu rozczarowania, odparła, że są to byli politycy SLD, więc "nie jest to w obszarze naszego zainteresowania". 

dcz

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: Platformie nie chce się walczyć z PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 10:20
- Jeśli PiS na cztery następne lata przejmie władzę, skala arogancji będzie niesłychana - uważa szef SLD Włodzimierz Czarzasty. - Nie można czekać na władzę, trzeba tę władzę zdobywać, by zatrzymać rozkład demokracji w Polsce - tłumaczył.
rozwiń zwiń