X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Opole: drugi dzień procesu o odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Walczy o 18 milionów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:58
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa drugi dzień procesu w sprawie odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu prawie osiemnaście lat. 
Tomasz Komenda
Tomasz KomendaFoto: screen/youtube

Tomasz Komenda został oskarżony o brutalne morderstwo nastoletniej dziewczynki. W więzieniu spędził blisko osiemnaście lat. Jak się okazało, został skazany niesłusznie za czyny, których nie popełnił. Dzisiaj domaga się od państwa 18 mln złotych zadośćuczynienia i ponad 800 tys. złotych tytułem odszkodowania. 

Komenda 1200 PAP.jpg
Proces ws. zbrodni w Miłoszycach ruszył na nowo. Za tę zbrodnię pierwotnie skazano Tomasza Komendę

Na wniosek adwokatów Komendy, poparty przez uczestniczącego w postępowaniu prokuratora, sąd całkowicie wyłączył jawność procesu w części obejmującej postępowanie dowodowe. Jak tłumaczył mecenas Zbigniew Ćwiąkalski, wniosek o utajnienie tej części procesu wynika z drastyczności zdarzeń, których jego klient był uczestnikiem.

"Dno więziennej hierarchii"

- Musimy pamiętać, że przestępstwo za które został niesłusznie skazany pan Tomasz, w świecie więziennym skazywało go na samo dno więziennej hierarchii. Podczas procesu będą także ujawniane dane wrażliwe, które nie powinny wyjść poza salę sądową - wyjaśniał Ćwiąkalski przed procesem. 

W środę przesłuchiwano członków rodziny Tomasza Komendy, którzy jak powiedział mecenas Ćwiąkalski, mieli zrelacjonować sądowi, jak według ich wiedzy wyglądał pobyt Tomasza Komendy w zakładzie karnym. Sam pokrzywdzony nie pojawił się jeszcze przed opolskim sądem.

Jak powiedział reprezentujący go adwokat, jest to spowodowane traumą, jaką nadal przeżywa po wieloletnim pobycie w ekstremalnych warunkach, czego dowodem mogą być m.in. podejmowane przez niego próby samobójcze.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proces ws. zbrodni w Miłoszycach ruszył na nowo. Za tę zbrodnię pierwotnie skazano Tomasza Komendę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:59
Przed wrocławskim sądem rozpoczął się we wtorek proces Ireneusza M. i Norberta B., oskarżonych o gwałt i zabójstwo nastolatki w Miłoszycach (Dolnośląskie) w noc sylwestrową 1996 roku. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek procesu o odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Pełnomocnicy domagają się 19 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 11:35
Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu blisko 18 lat. Jego pełnomocnicy domagają się od państwa prawie 19 mln złotych.
rozwiń zwiń