X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rzecznik Praw Dziecka oddał hołd Małym Powstańcom Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 16:28
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, złożył wieniec pod pomnikiem Małego Powstańca na warszawskiej Starówce. 
Pomnik Małego Powstańca w Warszawie
Pomnik Małego Powstańca w WarszawieFoto: Tony Castle/Wikimedia Commons/lic. CC 3.0

Wcześniej Mikołaj Pawlak spotkał się z podpułkownikiem Waldemarem Nowakowskim, pseudonim Gacek, który był jednym z najmłodszych żołnierzy Powstania.

Czytaj więcej
powstancy-1200-pap.jpg
75. rocznica wybuchu Powstania. Uroczystości przy pomniku AK [RELACJA]

- Wielu Małych Powstańców zostało rannych lub poniosło najwyższą ofiarę - oddali swe młode życie. Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, za każdy kamień Twój, Stolico damy krew - śpiewali o sobie. Dziś składamy im hołd - Warszawskim Dzieciom, najmłodszym bohaterom Powstania Warszawskiego - powiedział Mikołaj Pawlak. 

Młodzi powstańcy

1 sierpnia 1944 roku Waldemar Nowakowski miał 11 lat. Jako harcerz Szarych Szeregów zgłosił się jako ochotnik do walk Powstania Warszawskiego. Służył jako sanitariusz i łącznik, przedzierał się z lekami i opatrunkami między szpitalami Woli, Leszna i Koła. 

Kilkunastoletni lub młodsi powstańcy pełnili najczęściej służbę jako łącznicy, sanitariusze, przewodnicy w kanałach. Przenosili meldunki i pomagali ludności cywilnej. Zawiszacy, czyli najmłodsi harcerze Szarych Szeregów, prowadzili Harcerską Pocztę Polową, roznosząc listy pomiędzy dzielnicami Warszawy.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: powstanie było krzykiem o godność człowieka

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 13:55
W dniu 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego szef MSZ Jacek Czaputowicz razem z szefem niemieckiej dyplomacji, Heiko Maasem, odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Polski minister przypomniał niezłomną walkę Polaków i podkreślał, że kwestii reparacji wojennych nie można uznać za zamkniętą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metropolita warszawski przypomniał ważne przesłanie kard. Stefana Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 14:52
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz modlił się z harcerzami za kardynała Stefana Wyszyńskiego i wszystkich bohaterów Powstania Warszawskiego, a także za tych, którzy świadectwo przekazują kolejnym pokoleniom. Pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia harcerze złożyli wieniec i zapalili znicz pamięci. Monument opasano biało-czerwoną szarfą z przesłaniem kard. Wyszyńskiego: "Będziesz miłował".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: Powstańcy bili się o wolną Polskę, o swoją godność i honor

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 15:43
Powstańcy warszawscy stanęli do walki nie wiedząc, czy uda się zwyciężyć - napisał szef MON Mariusz Błaszczak w liście do uczestników uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Bili się o wolną Polskę, ale też o swoją godność i honor - podkreślił.
rozwiń zwiń