X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Były prezydent Tarnowa musi dalej odbywać karę. Sąd apelacyjny utrzymał decyzję

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:35
Skazany za korupcje na trzy lata więzienia Ryszard Ścigała na razie nie wyjdzie wcześniej z więzienia. Nie zgodził się na to kolejny sąd.
Audio
  • Sąd nie zgodził się na wcześniejsze wyjście b. prezydenta Tarnowa z więzienia. Relacja Bartka Maziarza (IAR)
Ryszard Ścigała jako prezydent Tarnowa w 2010 roku
Ryszard Ścigała jako prezydent Tarnowa w 2010 rokuFoto: PAP/Paweł Topolski

Były prezydent Tarnowa złożył wniosek o warunkowe zwolnienie w pierwszym dniu, w którym mógł to zrobić po odsiedzeniu połowy kary. Najpierw nie zgodził się na to Sąd Okręgowy w Krośnie. Ryszard Ścigała złożył zażalenie, ale Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wcześniejszą decyzję. Oba sądy stwierdziły, że jest za wcześnie na opuszczenie więzienia przez byłego szefa tarnowskiego ratusza. 

Sąd Okręgowy w Krośnie orzekł, że decyzja o zwolnieniu więźnia po odbyciu dopiero połowy kary byłaby niezrozumiała i niekonsekwentna w stosunku do wyroku skazującego dla byłego prezydenta Tarnowa. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, do którego odwołał się Ryszard Ścigała, nie nabrał natomiast przekonania, że proces resocjalizacyjny został zakończony. Sąd apelacyjny nie był też przekonany, czy były prezydent Tarnowa wyciągnął właściwe wnioski z sytuacji, w jakiej się znalazł - by mógł przebywać na wolności i tam być kontrolowanym. 


prezydent_tarnowa.jpg
SN nie wstrzymał wykonania kary wobec b. prezydenta Tarnowa

Po raz kolejny o przedterminowe zwolnienie z więzienia Ryszard Ścigała będzie mógł się starać najwcześniej za trzy miesiące. 

Były prezydent Tarnowa zgłosił się do więzienia 11 czerwca 2018 roku. Do czasu odbywania kary został mu zaliczony półroczny areszt. Jeśli nic się nie zmieni, wyjdzie z więzienia pod koniec przyszłego roku. Ścigała została skazany za przyjęcie 70 tys. zł łapówki od koncernu budowlanego. W akcie oskarżenia wskazano, że w zamian firma mogła liczyć na korzystne decyzje administracyjne i była faworyzowana w przetargach. 

Ścigała pełnił urząd prezydenta Tarnowa w latach 2006-2014. Startował jako kandydat bezpartyjny, popierany przez Platformę Obywatelską.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korupcja w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. CBA zatrzymała 2 osoby

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 15:22
Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi przekazanymi do dyspozycji Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
rozwiń zwiń