X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Nielegalnie przemycali cudzoziemców. Grozi im do 5 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 07:54
Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania cudzoziemcom pobytu w Polsce w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszały cztery osoby, zatrzymane we wspólnej akcji CBŚP i Straży Granicznej – poinformowała PAP Prokuratura Krajowa.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: CBŚP
  • Zatrzymano czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem cudzoziemców do Polski
  • Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia
  • Śledztwo w tej sprawie trwa od kilku miesięcy
  • Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań

Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową, Centralne Biuro Śledcze Policji i Nadwiślański Oddział Straży Granicznej wynika, że podczas wspólnie prowadzonych działań CBŚP Zarządu w Olsztynie oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej funkcjonariusze tych służb na polecenie prokuratora zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy zajmującej się przemytem cudzoziemców do Polski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] "Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali trzech ukrywających się przestępców

"W ostatnich dniach w Warszawie oraz jej najbliższej okolicy, ale także na północy Mazowsza policjanci CBŚP wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili działania, podczas których zatrzymano cztery osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie ułatwiali legalizację pobytu cudzoziemcom na terenie Polski" – poinformowała rzecznik prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

"Grozi im do 5 lat więzienia"

Prokuratura podała, że zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz ułatwiania pobytu cudzoziemcom na terytorium Polski w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 264a par. 1 kodeksu karnego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Jak podaje CBŚP, członkowie grupy ułatwiali cudzoziemcom pobyt w Polsce m.in. poprzez organizowanie dokumentów pozwalających ubiegać się o zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Z informacji przekazanych przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej wynika, że zatrzymani reprezentowali również cudzoziemców w postępowaniach administracyjnych. "Według śledczych dzięki działaniom grupy ponad 600 cudzoziemców, m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu i Indii, mogło przebywać na terenie naszego kraju wbrew przepisom" – mówi rzecznik prasowa komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas.

"Członkowie grupy na przemycie osób zarobili 920 tysięcy euro"

Trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec jednego prokurator zastosował policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju i zakaz wydania paszportu.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] CBŚP przechwyciło 1,2 tony "pigułek gwałtu" i zlikwidowało kanał przerzutowy

Śledztwo w tej sprawie trwa od kilku miesięcy i jest nadzorowane przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się ułatwianiem pobytu cudzoziemców w Polsce. Jak informuje Prokuratura Krajowa, członkowie grupy na przemycie osób zarobili 920 tysięcy euro.

Kolejne zatrzymania

CBŚP podało, że niedawne zatrzymania to kolejne uderzenie w tę grupę. W marcu tego roku zatrzymano 16 osób, w tym 13 Polaków i trzech obywateli Ukrainy. Z kolei w kwietniu i maju zatrzymano kolejnych podejrzanych i zabezpieczono materiał dowodowy.

"W sprawie występuje już 28 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 248 zarzutów. Wynikiem prowadzonego śledztwa jest także ustalenie i zabezpieczenie majątku należącego do podejrzanych w wysokości blisko 2 mln zł w postaci m.in. pieniędzy w różnej walucie, samochodów i nieruchomości" – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Dziewięć osób przebywa tymczasowo w aresztach śledczych. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja CBŚP. Zatrzymano 15 osób za handel dopalaczami

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 11:39
15 osób zatrzymali policjanci CBŚP w związku z działalnością grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem dopalaczami. Funkcjonariusze zabezpieczyli 120 kg substancji psychoaktywnych o wartości około 3 mln zł - poinformował w komunikacie zespół prasowy CBŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBŚP: prawie 200 podejrzanych w sprawie dotyczącej gangu „Bukaciaka"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 12:03
Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymali i doprowadzili z zakładów karnych 9 osób podejrzanych o działalność multiprzestępczą, związanych z grupą Rafała B. pseudonim "Bukaciak". Podejrzani usłyszeli blisko 30 zarzutów prokuratorskich, a jedna osoba podejrzana jest o usiłowanie zabójstwa. Ośmiu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie w całej sprawie występuje blisko 200 podejrzanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźny przestępca wolny po 23 latach. Znów trafił w ręce CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 09:24
Wiesław J. ps. "Picek" po 23 latach w więzieniu powrócił do przestępczości zorganizowanej. Został zatrzymany przez CBŚP. Za rozbój i próby wymuszeń rozbójniczych grozi mu 10 lat więzienia - informuje Prokuratura Krajowa.
rozwiń zwiń