X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jerzy Starak. Ojczym tragicznie zmarłego Piotra Woźniak-Staraka to magnat farmaceutyczny

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:05
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Jego ojczym to szósty najbogatszy Polak, właściciel Polpharmy oraz były tajny współpracownik Służby Bezpiecześtwa.
Jerzy Starak
Jerzy StarakFoto: PAP/Adam Warżawa

Jerzy Starak ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Później pracował we Włoszech przy produkcji opakowań farmaceutycznych.

Czytaj więcej
starak 4 1200 pap.jpg
Wypadek na jeziorze Kisajno. Prokuratura potwierdza, że zaginionym jest Piotr Woźniak-Starak

Podczas okresu wysypu tzw. przedsiębiorstw polonijnych założył Comindex, jedną z największych firm tego rodzaju. Zajmowała się zaopatrywaniem polskiego rynku w różne towary z Zachodu.

W latach 90. wprowadzał na polski rynek koncerny międzynarodowe, m.in. Bols, Colgate-Palmolive czy Sanofi-Aventis. W 2000 roku zakupił Polfpharmę, a w 2012 warszawską Polfę. Przy okazji pozyskał udziały w lubelskim Herbapolu oraz Zakładach Tłuszczowych Kruszwica.

Anna Woźniak-Starak. Matka zaginionego to znana bizneswoman, restauratorka i kolekcjonerka sztuki - czytaj więcej >>>

Jego majątek szacowany jest na 6 miliardów złotych. To daje mu 5-6 miejsce na liście najbogatszych Polaków. Wspólnie z małżonką Anną prowadzi znaną restaurację Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Anna Woźniak to druga żona Jerzego Staraka. Z pierwszą ma syna Patryka, a z Anną - córkę Julię. Piotr Woźniak-Starak jest synem Anny z pierwszego małżeństwa i pasierbem Jerzego.

Kim jest siostra zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka? Media podają, że Julia miała być z nim na motorówce - czytaj więcej >>>

W 2007 roku po publikacji "Dziennika", który oparł się na materiałach udostępnionych przez IPN wyszło na jaw, że od 1980 do 1990 roku Starak był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "SJ". Spotykał się regularnie z agentami SB przez całe lata 80.

Wypadek Piotra Woźniaka-Staraka

- Identyfikacja potwierdziła, że w jez. Kisajno znaleziono ciało mężczyzny, który 18 VIII uczestniczył w wypadku i co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo. Od poniedziałku szukano Piotra Woźniaka-Staraka - poinformowała prokuratura.

Czytaj więcej
Piotr Woniak-Starak_czarnobiale_1200.jpg
Tragiczny finał poszukiwań. Prokuratura: Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Jak powiedziała Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na miejscu będą wykonywane czynności procesowe z udziałem policyjnych techników kryminalistycznych i prokuratora. Policja nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

dcz/newsweek.pl/tvn24.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wypadek na jeziorze Kisajno. Prokuratura potwierdza, że zaginionym jest Piotr Woźniak-Starak

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 09:41
Prokuratura potwierdziła, że osobą poszukiwaną na jez. Kisajno jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Informację przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Mężczyzna został wyłowiony z jeziora Kisajno

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:36
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Znany celebryta i producent filmowy miał wypaść z motorówki. Jego ciało zostało wyłowione z jeziora Kisajno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest siostra Piotra Woźniaka-Staraka? To jego ciało wyłowiono z jeziora Kisajno

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:55
Nie żyje znany producent filmowy i biznesmen Piotr Woźniak-Starak. Wypadł on z motorówki na jeziorze Kisajno wraz z 27-letnią kobietą, która dopłynęła do brzegu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Woźniak-Starak. Matka zmarłego producenta to znana bizneswoman, restauratorka i kolekcjonerka sztuki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:50
Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Znany producent filmowy był pasierbem Jerzego Staraka i synem Anny Woźniak-Starak, znanej m.in. z prowadzenia restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Policja: zakończono poszukiwania

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 11:50
- Identyfikacja potwierdziła, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Od niedzieli poszukiwanym był Piotr Woźniak-Starak.
rozwiń zwiń