Zawaliła się kamienica. Katastrofa budowlana w Łowiczu

Zawaliła się część kamienicy w Łowiczu (woj. łódzkie). Trwa akcja służb i przeszukiwanie gruzowiska. O zdarzeniu poinformowało Radio Łódź.

2026-05-01, 16:33

Zawaliła się kamienica. Katastrofa budowlana w Łowiczu
Zawaliła się kamienica w Łowiczu. Foto: NewsLubuski/East News, facebook.com/Alarmowy Łowicz

Łowicz. Zawaliła się kamienica

Do zdarzenia doszło około godziny 14.30. Na terenie podwórka przy ul. Zduńskiej runęła część budynku. Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej, w tym dron z kamerą termowizyjną.

W drodze są kolejne zastępy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej wraz z psami i sprzętem do poszukiwań w gruzowisku oraz grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

Strażacy muszą mieć pewność, że nikt nie został uwięziony pod elementami zawalonej kamienicy. Mieszkańcy sąsiedniego budynku zostali bezpiecznie ewakuowani.

Czytaj także:

Źródło: Radio Łódź/pb

Polecane

Wróć do strony głównej