X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rafał Trzaskowski obiecywał darmową komunikację dla licealistów. Będą płacić za bilety

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 15:06
Warszawscy licealiści nie będą jeździli komunikacją miejską za darmo. Stołeczny ratusz wstrzymał realizację ogłoszonej we wrześniu 2018 r. przez ówczesnego kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego obietnicy. Władze stolicy tłumaczą, że powodem jest niekorzystna dla lokalnych samorządów polityka centralna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andriy Blokhin/Shutterstock

Od 1 września 2017 r. zwolnieni z opłat za przejazdy komunikacją miejską zostali uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Ponieważ coraz więcej uczniów zaczęło korzystać z publicznych środków transportu, Rafał Trzaskowski zaproponował, by bezpłatne poruszanie się autobusami, tramwajami i metrem objęło również licealistów. Ogłosił to we wrześniu 2018 r. jako kandydat na prezydenta Warszawy, stojąc przed Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV na Pradze Północ.

trzaskowski_1200.jpg
Rafał Trzaskowski obiecywał park. Miasta nie stać na inwestycję

- Chcielibyśmy, tak samo jak dla uczniów szkół podstawowych, wprowadzić darmową komunikację dla wszystkich uczniów szkół średnich w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę, że wydatek na komunikację publiczną często jest dosyć sporą pozycją w budżecie rodziny. Stąd nasza deklaracja, że takie darmowe karty miejskie również obejmą w czasie przyszłej kadencji wszystkich uczniów szkół średnich w Warszawie - zapowiadał Rafał Trzaskowski.

Ratusz nie zrealizuje tej obietnicy

Teraz okazuje się, że licealiści nie mogą liczyć na darmowe bilety. Miasto poinformowało, że dokonało analiz, z których wynika, że wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów szkół średnich na razie nie jest możliwe.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Rafał Trzaskowski obiecywał parkingi podziemne. Z pomysłu zrezygnował

Zdaniem ratusza powodem odstąpienia od realizacji tego pomysłu jest nowa polityka podatkowa polskiego rządu. Władze Warszawy uważają, że ze względu na zwolnienie z podatku PIT osób do 26. roku życia oraz możliwym obniżeniu podatku PIT z 18 do 17 proc. wpływy do budżetu miasta zmniejszą się o ok. 500 mln zł.

To kolejna zmiana planów Rafała Trzaskowskiego z okresu jego kampanii. Nie powstanie park miejski nad Wisłostradą, a jak wynika z odpowiedzi na interpelację warszawskiego radnego PiS Sebastiana Kalety, warszawski ratusz rezygnuje z pomysłu parkingów podziemnych na pl. Bankowym i pl. Konstytucji.

bb/warszawa.naszemiasto.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

#StrefaRelaksu na pl. Bankowym w Warszawie za milion złotych. Komentarze internautów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 12:03
W pobliżu warszawskiego ratusza, na placu Bankowym, na parkingu powstała tzw. Strefa Relaksu, czyli miejsce, gdzie mieszkańcy stolicy mieliby wypoczywać w wakacje. Wzbudza ona ogromne kontrowersje nie tylko ze względu na betonowe podłoże i otoczenie, ale również z powodu kosztów - władze stolicy zapłaciły za nią bowiem 920 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta o Strefie Relaksu: nieudana realizacja jednej z pustych obietnic

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 15:50
- Rafał Trzaskowski pokazał tą swoją Strefą Relaksu całkowicie puste obietnice Platformy Obywatelskiej - powiedział Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że politycy PO "obiecują piękne inwestycje, a rzeczywistość jest taka, jaką widzimy, czyli stos palet".
rozwiń zwiń