X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS rusza z kampanią wyborczą. Zaplanowano szereg spotkań z premierem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 06:46
Premier Mateusz Morawiecki konferencją na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie rozpocznie objazd kraju przed wyborami parlamentarnymi. Wystąpienie szefa rządu rozpocznie się o godzinie 11.00.
Premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki.Foto: Shutterstock

Premier: wszystkie moje loty wiązały się z wykonywaniem funkcji rządowych
1200_premier_PAP.jpg
Premier: wszystkie moje loty wiązały się z wykonywaniem funkcji rządowych

Następnie premier kampanijnym busem uda się w kilka miejsc na Mazowszu. O godzinie 12.45 zaplanowano wystąpienie Mateusza Morawieckiego na Placu Kościuszki w Sochaczewie, a o 14.25 na dworcu autobusowym w Rawie Mazowieckiej. O godzinie 15.30 szef rządu wystąpi w Grójcu w produkującej okapy firmie MAAN, a o 17.00 w jednym z domów jednorodzinnych w Otwocku. Ostatni punkt dnia to wizyta w Domu Kultury w Halinowie. Tam wystąpienie Mateusza Morawieckiego zaplanowano na godzinę 18.20.

Projekt ustawy określającej zasady organizacji i zabezpieczenia lotów VIP-ów

W Biuletynie Informacji Publicznej rządu zostanie opublikowany projekt nowej ustawy, określającej zasady organizacji i zabezpieczenia lotów najważniejszych osób w państwie. Zapowiedział to w ubiegłym tygodniu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który przedstawił założenia projektu. Dokument przekazano do konsultacji klubom parlamentarnym, które miały do wczoraj czas na wniesienie do niego uwag.

Centralny rejestr lotów polityków

Projekt ustawy ma precyzyjnie wskazywać kto może wsiąść do samolotu odbywającego lot o statusie HEAD, przewiduje również stworzenie centralnego rejestru lotów polityków oraz podział na rodzaje lotów realizowanych z najważniejszymi osobami w państwie. Projekt zakłada, że w lotach nie będą mogli brać udziału członkowie rodzin i bliscy najważniejszych osób w państwie o ile nie będą członkami oficjalnej delegacji. Za wyjątkiem prezydenta najważniejsi użytkownicy rządowych samolotów i śmigłowców nie będą mogli ich wykorzystywać do powrotów do domu. Za loty oficjalne będą uznawane wyłącznie te związane z wykonywaniem obowiązków służbowych przez premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

Dalsze prace

W przeprowadzonych przez Kancelarię Premiera konsultacjach dotyczących projektu udział wzięli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych, za wyjątkiem przedstawicieli klubu PO-KO, oraz urzędy, które zajmują się organizacją lotów – Urząd Lotnictwa Cywilnego i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Projektem nowego aktu prawnego Sejm ma się zająć na najbliższym posiedzeniu, pod koniec sierpnia.

Szef sztabu wyborczego PiS europoseł Joachim Brudziński zapowiedział w poniedziałek spotkania kandydatów PiS w regionach oraz objazd kraju. Według zapowiedzi Brudzińskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński swoje wizyty rozpocznie w najbliższy weekend – odwiedzi wszystkie okręgi utworzone w wyborach do Sejmu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Fabryka Opla w Gliwicach będzie rozbudowana. Premier: to decyzja dobra dla całego regionu

Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: "trzynastki" nie są jednorazowym strzałem, będziemy kontynuować program

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 06:51
- Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program "Emerytura Plus" będziemy kontynuować w kolejnej kadencji - zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: jesteśmy na dobrej drodze, by wynegocjować jak najlepszy budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 19:57
Premier Mateusz Morawiecki powiedział przed odlotem do Brukseli, że rząd będzie zabiegał o to, by warunki budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27 były jak najlepsze dla Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik PiS w Stężycy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 08:40
Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują przedwyborczy objazd po kraju. Dziś w Stężycy w województwie pomorskim z mieszkańcami spotka się premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń