X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Inicjatywa Feministyczna odcina się od Lewicy. "Uczucie okazało się nieodwzajemnione"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 11:19
"Polska potrzebuje feminizmu, lewica - jak się zdaje - niekoniecznie" - napisały w oświadczeniu aktywistki Inicjatywy Feministycznej wskazując, że nie wystartują w wyborach parlamentarnych w ramach Komitetu Wyborczego SLD.
Warszawa, 21.01.2017. Inicjatywa Feministyczna i Ogólnopolski Strajk Kobiet (w koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet) wsparły Marsz Kobiet na Waszyngton
Warszawa, 21.01.2017. Inicjatywa Feministyczna i Ogólnopolski Strajk Kobiet (w koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet) wsparły Marsz Kobiet na WaszyngtonFoto: PAP/Jakub Kamiński

"Ruchy feministyczne, z których wywodzi się partia Inicjatywa Feministyczna, to jak dotąd jedyna siła, która była w stanie postawić tamę pisowskiemu psuciu państwa i prawa. Naszym naturalnym sojusznikiem od zawsze były ruchy progresywne. Lewicę zawsze postrzegałyśmy jako oczywistego partnera w polityce. Niestety, jak to się mówi, uczucie okazało się nieodwzajemnione" - wskazały feministki.

Działaczki oceniły, że przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, Partii Razem Adrian Zandberg i Wiosny Robert Biedroń "nie przewidzieli miejsca na listach dla feminizmu".

"W rozmowach postawiono nas przed faktem dokonanym: na wszystkich listach pierwsze trzy miejsca są już ustalone, nie do ruszenia. Choć owe "trójki" nie były jeszcze nawet ogłoszone, a wciąż znane jedynie sztabowi i (mamy nadzieję) samym zainteresowanym" - podkreślono.

"Co zszokowało nas chyba najbardziej, to fakt, że nie padło zaproszenie do współtworzenia czy konsultowania programu. Trzech tenorów feministyczną politykę ma najwyraźniej w małym palcu" - oceniono w oświadczeniu.

"Inicjatywa Feministyczna od czterech lat naciska na zjednoczenie lewicy, współpracując z każdą lewicową siłą, która się o to do nas zwróciła. Jednocześnie pracowałyśmy nad obecnością prokobiecych postulatów w publicznej debacie, tłumacząc, jak walka z dyskryminacją, uznanie prawa do samostanowienia czy nawet uważne używanie języka (żeńskie końcówki!) może być drogą do lepszej, bardziej sprawiedliwej rzeczywistości" - dodano.

TVP Info, Inicjatywa Feministyczna/Facebook, mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyciekł tajny dokument z planem Lewicy. "Wiosna przestanie istnieć"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:10
Dziennikarze "Wprost" dotarli do tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy, których zapisy mogą być obejściem prawa. "Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z SLD. Z kolei Sojusz będzie przekazywał pod stołem partii Razem jedną piątą swojej subwencji z budżetu państwa" - donosi tygodnik.
rozwiń zwiń