X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Caritas kontynuuje pomoc finansową dla uchodźców syryjskich w Jordanii

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 17:22
Od 2016 r. programy pomocowe caritas Polska objęły ponad 1,2 tys. rodzin, a budżet projektów sięgnął 6 mln złotych - poinformowało biuro prasowe Caritasu w przekazanym komunikacie. 
19 sierpnia Światowym Dniem Pomocy Humanitarnej ONZ
19 sierpnia Światowym Dniem Pomocy Humanitarnej ONZFoto: G.Banaszak

Jego autorzy podkreślili, że jesienią tego roku działania Caritasu Polska w Jordanii będą kontynuowane. Pomoc finansową otrzymają 82 rodziny uchodźców syryjskich i 36 najuboższych rodzin jordańskich.

Według Caritasu pomoc rodzinom jordańskim "zapobiega napięciom między uchodźcami a społeczeństwem goszczącym", które wskutek kryzysu na rynku nieruchomości i ograniczonej liczby miejsc pracy "musi konkurować z uchodźcami gotowymi zaakceptować niższe płace i gorsze warunki mieszkalne". 

shutterstock_syria-1200.jpg
Caritas Polska przekazała 46 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Syrii

Projekty, w ramach których beneficjenci otrzymują pomoc finansową (tzw. cash assistance) są uznawane za najbardziej potrzebną formę pomocy i wprowadza je coraz więcej uznanych międzynarodowych organizacji, m.in. oenzetowski Światowy Program Żywnościowy. Potrzebujący zyskują swobodę w decydowaniu o przeznaczeniu pieniędzy. Jeżeli opłacany czynsz jest niższy niż przyznana pomoc, beneficjenci mogą przeznaczyć środki na inne pilne potrzeby, jak koszty leczenia czy żywności lub spłatę długów. 

Ponad 650 tys. zarejestrowanych uchodźców z Syrii w Jordanii

Caritas Polska i Caritas Jordania od 2016 r. prowadzą projekty pomocowe współfinansowane z pieniędzy programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Beneficjenci są wybrani na podstawie obiektywnych kryteriów zgodnie z ich sytuacją życiową, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków wyjątkowych: samotni rodzice, osoby z niepełnosprawnościami i niepełnoletni. Otrzymują karty bankomatowe, dzięki którym mogą wypłacić pieniądze na czynsz. W latach 2016-2018 Caritas Polska zrealizowała dwa dwumodułowe projekty w Jordanii za łączną kwotę 6 mln zł, a pomoc trafiła do ponad 1,2 tys. rodzin. 

Jordania gości drugą po Libanie największą społeczność uchodźców w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Według najnowszych doniesień wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców w Jordanii przebywa ponad 650 tys. zarejestrowanych uchodźców z Syrii. Wbrew powszechnemu przeświadczeniu tylko co piąty z nich mieszka w obozowym namiocie. Pozostali zamieszkują ośrodki miejskie takie, jak: Amman, Irbid, Al-Mafrak lub Az-Zarka na północy kraju.

Mimo otwarcia granicy jordańsko-syryjskiej w październiku 2018 r. na powrót do zniszczonej ojczyzny decyduje się niewiele osób. Obawiają się negatywnych reperkusji, nie mają do czego wracać, ich domy i miejsca pracy są zniszczone. 
85 proc. syryjskich uchodźców w Jordanii żyje w ubóstwie. W czerwcu 2019 r. tylko co druga osoba w wieku produkcyjnym miała pozwolenie na pracę.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Młodzież światu" - koncert charytatywny na rzecz misji PAH w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 21:30
"Młodzież światu" - pod takim hasłem organizowany jest przez uczniów koncert charytatywny w niedzielę w Pałacu w Jabłonnie koło Warszawy; środki zebrane podczas koncertu w całości zostaną przeznaczone na wsparcie misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy. Polska Misja Medyczna w Jordanii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 08:00
W "Pulsie świata" wysłuchaliśmy reportażu o uchodźcach syryjskich, którzy znaleźli schronienie w Jordanii i polskiej pomocy udzielanej ofiarom wojny przebywającym w obozie Zaatari. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caritas Polska przekazała 46 mln zł na pomoc ofiarom wojny w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 16:56
Ponad 46 mln złotych otrzymały ofiary wojny w Syrii w ramach pomocy za pośrednictwem Caritas Polska. To tak, jakby każdy Polak wsparł mieszkańców Syrii ponad złotówką - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Caritas Polska.
rozwiń zwiń