X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wiesław Szczepański (SLD): po wyborach organy Wiosny podejmą suwerenną decyzję dotyczącą przyszłości partii

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 11:32
– Nie ma pomysłu, by Wiosna stała się częścią Sojuszu Lewicy Demokratycznej. (…) Jednak trudno jest wygrywać, gdy funkcjonuje kilka partii lewicowych. Naturalną rzeczą jest, by powstał jeden blok lewicowy, jedna partia polityczna – powiedział Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Audio
  • 21.08.19 Wiesław Szczepański: nie ma projektu przyłączenia Wiosny.

"Wiosna i SLD planują po wyborach powołanie wspólnej partii" – do takiej informacji, zawartej w tajnych dokumentach negocjacyjnych Lewicy, mieli dotrzeć dziennikarze tygodnika "Wprost". Wiesław Szczepański zaprzeczył tym doniesieniom i zapewnił, że nie ma w tej chwili takich planów, jednak zaznaczył, że chciałby utworzenia jednego silnego lewicowego bloku, partii reprezentującej lewicowe idee.

Maciej Konieczny 1200_.jpg
Maciej Konieczny (Razem): ewentualna subwencja będzie w stu procentach w gestii SLD

Nie tylko kwestia Wiosny

W dokumencie przytaczanym przez "Wprost" można również przeczytać, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez partię Razem organizacji pozarządowej na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem.

– Nic mi nie wiadomo na temat porozumienia, o którym jest mowa w artykule. (…) Myślę, że pierwszą rzeczą, która pozwoli nam jednoczyć się będzie wspólny klub parlamentarny po wyborach, a potem być może dojdziemy do takiej sytuacji, że powinno powstać jedno ugrupowanie lewicowe. Trudno jest wygrywać, gdy funkcjonuje kilka partii lewicowych – zauważył polityk.

Wiesław Szczepański dodał, że po wyborach członkowie Wiosny będą musieli podjąć decyzję czy nadal chcą tworzyć odrębną partię, czy postanowią o stworzeniu wspólnego ugrupowania. – Będzie to suwerenna decyzja organów Wiosny – zaznaczył. – Dzisiaj, by osiągnąć dwucyfrowy wynik i nie martwić się o to, co pokażą sondażowe słupki w dniu wyborów, potrzebne jest połączenie wszystkich ugrupowań lewicowych w jeden blok – wskazał

Końcowa faza negocjacji ws. paktu senackiego

Paulina Piechna 1200.JPG
Paulina Piechna-Więckiewicz (Wiosna): wspólny start to szansa, by lewica miała silną pozycję w Polsce

Partie opozycyjne od kilku tygodni prowadzą rozmowy ws. wspólnych kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych. W opinii przedstawicieli opozycji ma to zwiększyć szanse na "odebranie" izby wyższej partii rządzącej. Wiesław Szczepański zaznaczył, że rozmowy są już w końcowej fazie i do uzgodnienia pozostały ostatnie szczegóły.

– Chcemy, by we wszystkich okręgach wyborczych znalazł się jeden kandydat opozycji, który mógłby skutecznie walczyć z pretendentem ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że nasi kandydaci będą na tyle rozpoznawalni i zachęcą swoim programem Polaków, że ci zdecydują się na nich zagłosować. Do czwartku powinny zakończyć się negocjacje – zaznaczył Wiesław Szczepański, "jedynka" na kaliskiej liście Lewicy w wyborach parlamentarnych.

Z Wiesławem Szczepańskim rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 9:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Maria Żukowska (SLD): popieraliśmy i będziemy popierali rozwiązania prospołeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 17:36
– W każdej koalicji, w której się znajdziemy, będziemy gwarantem walki o prawa socjalne i zachowanie tych praw, które zostały już nabyte przez upoważnione osoby. Będziemy tego pilnowali – powiedziała Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: to, do czego dotarł "Wprost" jest ciekawe i śmieszne

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 14:57
– Umowy koalicyjnej, do której rzekomo dotarli dziennikarze tygodnika "Wprost", nie może być, bo nie została ona ani spisana, ani podpisana – powiedział Dariusz Standerski z Wiosny. – Po 13 października nadal będę członkiem dotychczasowej partii, tak jak wiele moich koleżanek i kolegów, którzy dostaną się do Sejmu – dodał.
rozwiń zwiń