X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ministerstwo Rodziny wspiera akcję "Tornister pełen uśmiechów"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 17:56
Minister rodziny Bożena Borys-Szopa wraz z wiceministrami Stanisławem Szwedem i Krzysztofem Michałkiewiczem przygotowali wyprawki szkolne dla sześciorga dzieci, wspierając w ten sposób akcję Caritasu "Tornister pełen uśmiechów".
Celem akcji Caritasu Tornister pełen uśmiechów jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci
Celem akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieciFoto: shutterstock.com

wyprawka szkolna szkoła zakupy 1200.jpg
Cały czas można złożyć wniosek ws. świadczenia na wyprawkę szkolną

– Koniec wakacji to zazwyczaj trudny czas dla dzieci. Kończą się zabawy, kończą się różne przyjaźnie wakacyjne, ale to również początek szkoły i sympatyczne chwile spędzone ze starymi, dawno niewidzianymi przyjaciółmi, a także spotkania z być może oczekiwanymi i stęsknionymi nauczycielami – powiedziała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

szkoła dzieci shutterstock 1200 f.jpg
Polska rodzina wyda na wyprawkę szkolną średnio 1718 zł

Do włączenia się w akcję "Tornister pełen uśmiechów" zachęcali również wiceministrowie. – Koniec wakacji to nie tylko trudny czas dla dzieci, ale też dla rodziców. Dlatego MRPiPS włącza się w akcję Caritasu Polska "Tornister pełen uśmiechów" – powiedział Stanisław Szwed. – Chcemy, żeby dzieci idące do szkoły miały uśmiech na twarzy i żeby faktycznie to rozpoczęcie roku szkolnego było dobrym czasem dla nich. Pełnym radości i uśmiechu. Pełnych nowych przyjaźni, ale też dobrej zabawy, bo szkoła to nie tylko nauka, to także dobrze spędzony czas – dodał Krzysztof Michałkiewicz.

Szczytny cel: zwiększanie szans edukacyjnych uczniów

Minister wraz z wiceministrami spakowali wyprawki dla sześciorga dzieci. W plecakach znalazły się m.in. piórniki, kredki, farby, nożyczki i inne niezbędne przybory szkolne.

Celem akcji Caritasu "Tornister pełen uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas Polska przekazał dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wnioski ws. programu "Dobry start" już od 1 lipca

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 11:30
Wnioski w sprawie wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start" będzie można składać drogą internetową od 1 lipca - poinformowała w poniedziałek minister rodziny Elżbieta Rafalska. Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: złożenie w wakacje wniosku o "Dobry start", gwarantuje wypłatę we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 08:13
Wnioski o tzw. wyprawkę szkolną można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia - drogą tradycyjną. - Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Marcin Iżycki: ciągle widzimy potrzebę pomocy dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:00
Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, mówił na antenie Polskiego Radia 24 o kampanii "Tornister Pełen Uśmiechów". Zaznaczył, że wsparcie w postaci wyprawki szkolnej to dla wielu dzieci "ogromna pomoc", zwłaszcza dla "rodaków zza wschodniej granicy". - Taki tornister, z którym wracają do domu, starcza im na pół roku, może nawet na rok - powiedział.
rozwiń zwiń