more_horiz
Wiadomości

Zmiany w ruchu w związku z wizytą wiceprezydenta USA. Zobacz, które ulice zostaną zamknięte

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 11:41
W niedzielę do Warszawy przyleci Mike'a Pence'a, wiceprezydent USA. Będzie się to wiązało z wieloma zmianami w organizacji ruchu ulicznego i w kursowaniu komunikacji miejskiej - poinformował stołeczny ratusz.
Tramwaj na jednym z warszawskich mostów
Tramwaj na jednym z warszawskich mostówFoto: Pixabay.com, public domain

Jak podał ratusz, na wszystkich ciągach komunikacyjnych, którymi będzie się przemieszczała kolumna z gośćmi, a także na ulicach poprzecznych (w odległości do 50 m od skrzyżowań lub do pierwszego skrzyżowania), zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Ponadto z ulic tych zniknie łącznie ponad 1000 koszy na śmieci.

Ulice, którymi poruszać się będzie prezydencka limuzyna, a także drogi krzyżujące się, będą zamykane już na półtorej godziny przed planowanym przejazdem.
Zamknięte dla ruchu będą m.in. ulice w rejonie pl. Piłsudskiego i Starego Miasta. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną także tereny w rejonie hoteli. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

Ze względu na specyfikę wydarzenia służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic, np. na trasach przejazdów kolumn z gośćmi z hoteli na miejsce uroczystości.

Warszawiaków i gości, którzy od soboty do poniedziałku (31 sierpnia - 2 września) planowali przemieszczanie się w rejonie wydarzeń związanych z wizytą, ratusz prosi o wcześniejsze zapoznanie się ze zmianami. Zachęca do podróżowania w tych dniach metrem. W niedzielę i w poniedziałek pociągi podziemnej kolei na obu liniach będą kursowały częściej. Ponadto podróżnym jadącym na Lotnisko Chopina proponuje się wybór pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie warszawskiego ratusza.

mr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem