X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jarosław Gowin: kończy się czas na przeciętność w polskiej nauce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 15:50
- Studenci i młodzi uczeni ustawę 2.0 oceniają bardzo wysoko. Również większość profesorów uprawiających naukę na światowym poziomie ją popiera. Czas na przeciętność i bylejakość w polskiej nauce się skończył - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Audio

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy w rozmowie z Adrianem Klarenbachem gość PR24 mówił o wdrażanej reformie szkolnictwa wyższego. - Jestem przekonany, że niezależnie od pewnych turbulencji, które towarzyszą każdej reformie, również mojej, polska szkoła w ciągu najbliższych paru lat będzie kształcić lepiej niż działo się to wtedy, kiedy licea były trzyletnie  – podkreślił wicepremier.


Gowin_PAP_Nowak.jpg
Jarosław Gowin: stery rządów warto powierzyć Zjednoczonej Prawicy

Jego zdaniem także reforma niższych szczebli edukacyjnych zmierza do poprawy sytuacji w szkolnictwie wyższym. - Powrót do czteroletniego liceum, to jeden z niezbędnych warunków podnoszenia poziomu kształcenia na polskich uczelniach. Bo trzyletnie liceum – nawet przy największym wysiłku i najlepszych nauczycielach - to zbyt krótki czas, żeby przygotować do studiów – zaznaczył Jarosław Gowin.

"Polska szkoła będzie kształcić lepiej"

Podkreślił, iż środowisko akademickie od lat narzekało, że z roku na rok spada poziom maturzystów. - Jestem przekonany, że niezależnie od pewnych turbulencji, które towarzyszą każdej reformie, również mojej, polska szkoła w ciągu najbliższych paru lat będzie kształcić lepiej niż działo się to wtedy, kiedy licea były trzyletnie - dodał.

Wicepremier zaznaczył również, że w Polsce nie ma niskiego poziomu nauczania, ale jest on "przeciętny". - Przeciętny jest także poziom badań naukowych. Wszystkie kraje Europy Zachodniej są przed nami. Ale przed nami są też niestety niektóre kraje Europy Środkowo-Wschodniej – dawnego bloku komunistycznego. Uniwersytet w Pradze jest o dwie setki wyżej w rankingach niż najlepsze polskie uczelnie. Ten stan wyraźnie pogarszał się na przestrzeni ostatnich lat. Mieliśmy długi okres równi pochyłej. Wierzę, że wchodzimy teraz w długi okres wstępujący - powiedział Jaroslaw Gowin.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

Data emisji: 04.09.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o liście byłych ambasadorów: hańba i brak honoru

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:17
- Bardzo dobrze, że oni są byłymi ambasadorami. Już nigdy w życiu publicznym nie powinni się pojawiać - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier Jarosław Gowin. Skomentował w ten sposób list kilkunastu byłych polskich ambasadorów do Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń