X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Kończy się Forum w Krynicy. Wiodącym tematem bezpieczeństwo energetyczne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 07:01
Wśród uczestników czwartkowych dyskusji podczas 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy znajdą się m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef CBA Ernest Bejda, szef BBN Paweł Soloch i prezydencki minister Krzysztof Szczerski. W Krynicy podpisano też umowę o współpracy między PKN Orlen a PGE ws. rozwoju morskich farm wiatrowych.
Audio
  • "Polskie Davos" to miejsce spotkań ludzi biznesu, polityki, nauki, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ekspertów. O szczegółach - Paweł Pawlica (IAR)
Forum Ekonomiczne w Krynicy to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej
Forum Ekonomiczne w Krynicy to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-WschodniejFoto: Economic Forum/Twitter
  • Czwartek jest ostatnim dniem 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy
  • "Polskie Davos" to miejsce spotkań ludzi biznesu, polityki, nauki, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ekspertów
  • Wśród uczestników dzisiejszych dyskusji będą m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef CBA Ernest Bejda, szef BBN Paweł Soloch
  • W Krynicy została podpisana umowa o współpracy między PKN Orlen a PGE
  • Punktem kulminacyjnym Forum była środowa gala wręczenia nagrody "Człowieka Roku 2018". Otrzymał ją premier Mateusz Morawiecki

Trzeciego dnia 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy, które w tym roku odbywa się pod hasłem "Europa jutra. Silna, czyli jaka?", kontynuowane będą rozmowy i dyskusje podczas debat, paneli i prezentacji, w których łącznie bierze udział ponad 4 tys. osób ze świata polityki, biznesu i nauki.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z wiceministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim, który był gościem studia Polskiego Radia 24 w Krynicy.

Rozmowa z Krzysztofem Michałkiewiczem (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej).

W Krynicy m.in. o cyberbezpieczeństwie

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas Forum jest problematyka energetyczna. Pozostałe to: cyberbezpieczeństwo, spowolnienie gospodarcze w Europie, zdrowie publiczne i edukacja. 

nagroda 1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Stanowiska poszczególnych przedsiębiorstw i instytucji odwiedzi premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w wydarzeniach w Krynicy-Zdroju. W środę szef rządu odebrał nagrodę Człowieka Roku XXIX Forum Ekonomicznego.

"Polska będzie doganiała kraje Europy Zachodniej"

Premier podkreślił, że jest ona dla "wszystkich przedsiębiorców", bo im, a także pracownikom - w opinii premiera - zawdzięczamy sukces gospodarczy w tym i ubiegłym roku.

2019-09-04_GLIŃSKI_forum_krynica_dadura.jpg
Piotr Gliński o mediach publicznych: najlepsze byłoby stałe finansowanie z budżetu państwa

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Karczewski: chcemy aby Polska rozwijała się stabilnie przez wiele lat

Według Mateusza Morawieckiego, w najbliższych latach Polska będzie doganiała kraje Europy Zachodniej. Szef rządu mówił, że na forum jest po raz 14.

Wyraził nadzieję, że za kolejne 14 lat nasz kraj będzie mniej więcej na poziomie gospodarczym zachodnich krajów. Mówił, że Polska ma szansę na takie osiągnięcie "przy dobrych wiatrach".

Laudację dla laureata wygłosił Zygmunt Berdychowski - organizator forum. Mówił, że Mateusz Morawiecki jest "zmorą dla neoliberałów". Z jednej strony wprowadza rozwiązania socjalne, a z drugiej - obniża podatki dla przedsiębiorców i wprowadza zerowy PIT dla młodych. 

W czasie gali "Firmą Roku" wybrany został PKO Bank Polski. 

pap mateusz morawiecki 1200.jpg
Premier na spotkaniu z przedsiębiorcami: Polska ma ogromne perspektywy gospodarcze

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jarosław Gowin: w następnej kadencji będziemy kładli nacisk na sprawy gospodarcze

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad stu partnerami, wśród których znajdują się największe firmy wielu branż. Głównym partnerem Forum jest województwo małopolskie.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Pierwszy dzień "polskiego Davos"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 20:00
Pod hasłem "Europa jutra. Silna czyli jaka?" ruszyło w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne, zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. W tym roku w debatach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach Forum bierze udział ponad 4 tys. osób. Polskie Radio 24 realizuje z Forum swoje audycje na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomoho Umeda: dla Japończyków Polska jest bardzo trudnym rynkiem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 21:11
- Japończycy w wielu dziedzinach traktują Polskę jako jeden ze strategicznych rynków na świecie. Zwłaszcza dotyczy to energetyki - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomoho Umeda, szef Tomo Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Forum w Krynicy. Drugi dzień debat, paneli i prezentacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 06:54
Drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy, które w tym roku odbywa się pod hasłem "Europa jutra. Silna, czyli jaka?", kontynuowane są rozmowy i dyskusje podczas debat, paneli i prezentacji, w których łącznie bierze udział ponad 4 tys. osób ze świata polityki, biznesu i nauki. Po południu na Forum ma się pojawić premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń