X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zmiany w przepisach drogowych ws. "korytarza życia" i jazdy "na suwak"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:48
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza przepisy precyzujące zasady tworzenia tak zwanych drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek/shutterstock.com/cc

Przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizacja ustala, że aby przepuścić pojazdy służb ratowniczych, kierowcy poruszający się lewym skrajnym pasem mają obowiązek zjechać na lewo, a poruszający się pozostałymi pasami - na prawo.

Dzięki temu utworzą tak zwany korytarza życia dla służb ratunkowych.

Jasne reguły

Nowelizacja formalizuje także zasadę naprzemiennego wjazdu pojazdów po jednym z każdego pasa ruchu, czyli na tak zwany suwak, na drodze, na której następuje zmniejszenie liczby pasów ruchu.

>>>[JEDYNKA] Zmiana przepisów? Jazda "na suwak" i "korytarz życia" obowiązkowe

Dzięki wprowadzeniu jasnych reguł zachowania kierowców w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba umożliwienia przejazdu służbom ratowniczym oraz zasady jazdy po zwężającej się drodze, ma się zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i płynności ruchu.

Rozwiązania sprawdzone w Europie

W komunikacie Ministerstwo Infrastruktury podkreśla, że zaproponowane rozwiązania są zbliżone do tych, które z powodzeniem funkcjonują od lat w wielu krajach Europy. Projekt nowelizacji trafi teraz pod obrady Sejmu.

Przepisy dotyczące tworzenia korytarzy życia mają wejść w życie 1 listopada, natomiast rozwiązania dotyczące jazdy na suwak zaczną obowiązywać po 60 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak