X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: skoncentrujemy się na wzroście gospodarczym i przedsiębiorczym

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:15
- W następnej kadencji parlamentu skoncentrujemy się na wzroście gospodarczym, rozwoju przedsiębiorczości - zapowiedział na konferencji prasowej w Lublinie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław GowinFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- W tej kadencji nacisk położony został przede wszystkim na szerokie programy społeczne. W następnej kadencji skoncentrujemy się przede wszystkim na wzroście gospodarczym, na rozwoju, na tworzeniu jak najlepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości - zaznaczył Gowin.

Udogodnienia dla przedsiębiorców

2019-09-04_GOWIN_forum_krynica_dadura.jpg
Jarosław Gowin: w następnej kadencji będziemy kładli nacisk na sprawy gospodarcze

- W obecnej kadencji parlamentu stworzone zostały wszystkie prawne ramy do rozwoju innowacyjnej gospodarki i wszedł w życie pełen asortyment znanych i sprawdzonych na świecie rozwiązań w tej dziedzinie. Teraz pora na działania przedsiębiorców. My obserwujemy coraz większy wzrost zainteresowania działalnością badawczo-rozwojową, innowacyjną. Dość stwierdzić, że w roku 2018 zatrudnienie w firmach prowadzących działalność badawczo-rozwojową wzrosło o ponad 30 proc. - powiedział Gowin.

- Od początku 2018 w Polsce obowiązują "najwyższe na świecie" ulgi na działalność badawczo-rozwojową, to znaczy przedsiębiorca, który zainwestuje złotówkę we współpracy ze światem nauki, może od podstawy opodatkowania odpisać sobie dwa złote - wskazał minister nauki.

- Ważne jest żeby w Sejmie było jak najwięcej osób, we wszystkich ugrupowaniach, które rozumieją na czym polega nowoczesna gospodarka. Wiarygodny program wymaga też tego, żeby w Sejmie reprezentowany był przez wiarygodne osoby - dodał Gowin.

Gowin 1200.jpg
Jarosław Gowin: kończy się czas na przeciętność w polskiej nauce

Rozwój sztucznej inteligencji

Wicepremier podkreślił, że w przyszłej kadencji rząd PiS będzie stawiał nacisk na innowacje. - Będziemy chcieli położyć zdecydowanie większy nacisk na rozwój tych najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki. W planie moich działań na następną kadencję, działań ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, będzie położenie np. bardzo dużego nacisku na rozwój sztucznej inteligencji - stwierdził.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Polacy zbudują jeden z najszybszych na świecie superkomputerów

- To jest rewolucja w światowej gospodarce, to wielka rewolucja cywilizacyjna i w tej rewolucji Polska może występować na równych prawach, startując z tego samego punktu, co najlepiej rozwinięte kraje świata. Nakłady na naukę, szkolnictwo wyższe, obszar szeroko rozumianej innowacyjności "muszą rosnąć - podsumował Jarosław Gowin.

PAP/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak