X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki: powstanie specjalny fundusz 100 obwodnic

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:45
- Tworzymy fundusz 100 obwodnic - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej PiS w Lublinie. Jak dodał, obwodnice są bardzo ważnym programem, zapewniającym lepsze warunki tworzenia miejsc pracy, czy inwestowania przez przedsiębiorców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W sobotę odbyła się konwencja programowa PiS w Lublinie, w której uczestniczyli m.in.: prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i b. premier Beata Szydło.

mid-19907050.jpg
Prezes PiS: do 2020 r. pensja min. 3 tys. zł, do 2023 r. - 4 tys. zł

"Obwodnice to bardzo ważny program"

Prawo i Sprawiedliwość chce powołać m.in. fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, fundusz 100 obwodnic, fundusz inwestycji w szkoły, fundusz kolej plus i fundusz remontowy - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

- Tworzymy fundusz 100 obwodnic. Bo obwodnice są bardzo ważnym programem, który ma zapewnić lepsze warunki tworzenia miejsc pracy, tworzenia przedsięwzięć, inwestowania przez przedsiębiorców - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Beata Szydło PAP 1200.jpg
Beata Szydło: podniesiemy świadczenia dla osób niepełnosprawnych

"Zarówno dla wielkich, jak i małych miast"

Jak mówił premier, "właśnie obwodnica - trochę odwrotnie niż jej nazwa by wskazywała - powoduje, że do danego miasta, miasteczka ludzie, przedsiębiorcy, biznes przyjadą i będzie jeszcze więcej miejsc pracy". - Dlatego 100 obwodnic - wskazał.

Premier mówił, że obwodnice te będą dla wielkich metropolii, jak Warszawa, czy Bydgoszcz. - I dla bardzo dużych miast, jak Olsztyn czy Zabrze i dla miast średniej wielkości jak Piła, jak Zawiercie, ale też dla mniejszych miast, jak Przysucha, czy Złocieniec czy Miasteczko Śląskie - mamy w planie mnóstwo obwodnic dla samorządów, dla mieszkańców mniejszych i większych miast - tłumaczył.

elblag 1200.jpg
"Sto obwodnic" - prezes PiS ujawnił część nowego programu partii

"Koniec postkomunizmu w Polsce"

"Sto obwodnic" to jedno z haseł wyborczych PiS zapowiedzianych przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego w środę podczas konwencji w Olsztynie. 

Lider partii wskazywał wtedy, że "działania rządu Prawa i Sprawiedliwości to koniec postkomunizmu w Polsce". Zwracał uwagę na to, że liczne inwestycje drogowe poczynione za rządów jego ugrupowania świadczą o tym fakcie.

- Elementem postkomunizmu było zupełne ignorowanie interesów różnych regionów kraju i to w ogromnej mierze dotknęło ziemi warmińsko-mazurskiej. My z tym kończymy poprzez inwestycje drogowe. To jest także kwestia obwodnicy Olsztyna, bardzo duży sukces. To jest sukces wielu innych przedsięwzięć, bo w naszym programie będzie takie hasło "sto obwodnic" - powiedział Jarosław Kaczyński.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: prezydent odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 07:43
- Prezydent Andrzej Duda odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu". - Byłoby z naszej strony wielce nieroztropne i nierozsądne, gdybyśmy chcieli szukać innego kandydata - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:30
- Chcemy Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę - powiedział na konwencji PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 14:44
- Najważniejszy cel jest taki, żeby Polska była najlepszym do życia miejscem w Europie i w tym kierunku idziemy - powiedział na konwencji programowej w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, od wyborów Polaków będzie zależało, czy będziemy w stanie skutecznie zwalczyć system późnego postkomunizmu.  
rozwiń zwiń