X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pielgrzymka Duchowej Adopcji. Kustosz Jasnej Góry: tylko Bóg może odebrać życie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 19:45
- To Bóg jest dawcą życia, Tylko on daje życie i tylko on ma prawo je odebrać - mówił w sobotę na Jasnej Górze kustosz tamtejszego sanktuarium o. Waldemar Pastusiak. W homilii do uczestników 3. Pielgrzymki Duchowej Adopcji akcentował, że każde ludzkie życie ma prawo istnieć.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak wynika z informacji biura prasowego Jasnej Góry, "duchowa adopcja dziecka poczętego polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki".

Modlitwy związane z takim zobowiązaniem, do których wierni mogą dołączać także indywidualne postanowienia, trwają dziewięć miesięcy. W sobotę osoby podejmujące w swoich parafiach takie zobowiązania przybyły z pielgrzymką do Częstochowy.

Centralnym punktem spotkania była msza w jasnogórskiej bazylice pod przewodnictwem kustosza Jasnej Góry. W homilii o. Pastusiak wskazał, że pielgrzymi gromadzą się u tronu Jasnogórskiej Pani, aby czerpać siły do codziennego dawania świadectwa o Jezusie Chrystusie oraz o tym, że ludzkie życie jest święte – od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

- Zdawałoby się, że rzeczy, o których mówimy, są tak proste i oczywiste, że skąd potrzeba tego zaangażowania czy walki o ludzkie życie? Wydawałoby się, że żyjemy w świecie cywilizowanym, gdzie szacunek do drugiego człowieka jest wpisany w naszą cywilizację. Staramy się być coraz bardziej wrażliwi na drugiego człowieka, na życie, nie tylko to ludzkie, ale życie każdej istoty - mówił o. Pastusiak.

"Chcemy być bogami dla samych siebie"

- Widzimy spektakularne akcje, gdzie władze wielkich miast europejskich potrafią wykupywać zwierzęta z cyrku, aby oszczędzić im cierpienia, bólu, aby mogły doświadczyć prawdziwej wolności. Wydawałoby się, że jesteśmy niczym niezagrożeni, ale okazuje się, że to wszystko jest mistyfikacją - przestrzegł.

- Mimo że jesteśmy wrażliwi, chcemy prowadzić wygodny styl życia, chcemy być bogami dla samych siebie. Chcemy decydować o wszystkim – także o życiu i śmierci. Domagamy się prawa do decydowania, czy życie, które jest w kobiecie, ma prawo istnieć, czy też nie. Czy to matka czy ojciec stają się stwórcami nowego życia czy są tylko narzędziami w ręku Boga? - pytał zakonnik.

"To Bóg jest dawcą życia i tylko on daje życie i tylko on ma prawo to życie odebrać. I żadne tłumaczenia i żadne usprawiedliwiania nie są w stanie tego zmienić. Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby powiedzieć: każde ludzkie życie ma prawo istnieć” - odpowiedział.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prymas na Jasnej Górze: zaprzestańmy bratobójczych waśni i podsycania podziałów

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:12
– Zaprzestańmy tych bratobójczych waśni. Zaprzestańmy podsycania sporów i podziałów. Nie prowokujmy jedni drugich. Na nienawiść i pogardę odpowiedzmy miłością, odpowiedzmy naszą wiernością Chrystusowej Ewangelii – mówił na Jasnej Górze prymas Polski abp Wojciech Polak.
rozwiń zwiń