X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sekretarz sztabu KO za adopcją dzieci przez pary homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:11
- Jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez związki partnerskie - powiedział sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka. Tłumaczył, że w KO są osoby o "różnej wrażliwości" i o "różnych poglądach".
Adam Szłapka
Adam SzłapkaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Adam Szłapka mówił w RMF FM m.in. o kwestiach światopoglądowych. Pytany, czy jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne powiedział, że jest "zwolennikiem równości". - W tym się zawiera to, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci - powiedział polityk KO. Tłumaczył, że w członkowie Koalicji Obywatelskiej "mają różne wrażliwości, różne poglądy w różnych sprawach".


pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Czy karta LGBT jest potrzebna?

Adam Szłapka odwołał się do propozycji ustawy o związkach partnerskich autorstwa Nowoczesnej, mówiąc, że to "najlepsza propozycja".

Program Nowoczesnej

- Nowoczesna od początku powstania zapowiadała w swoim programie złożenie ustawy o związkach partnerskich. Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, w których te kwestie nie są uregulowane, a osoby żyjące w związkach jednopłciowych i różnopłciowych napotykają na wiele życiowych utrudnień - mówiła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Z szacunków tej partii wynika, że około jednego miliona Polaków żyje w związkach jednopłciowych, a wychowuje się w nich około 50 tysięcy dzieci.

W swoim programie wyborczym wskazuje, że samorząd powinien "w niektórych dziedzinach zastąpić rząd w realizacji zadań, z których obecna władza się wycofuje, np. finansować in vitro, zapewnić edukację seksualną w szkołach".

LGBT w Warszawie


pixabay lgbt free 1200.jpg
Sondaż: LGBT tematem najmniej ważnym dla wyborców

Jednym z pierwszych samorządów, który zaproponował rozwiązania prawne dla osób LGBT była Warszawa. - Musimy głośno mówić o tym, że osoby LGBT w Polsce są od wielu lat dyskryminowane. Nie mamy możliwości formalizacji naszych związków. Nie ma ustawy o związkach partnerskich i o równości małżeńskiej. Jeśli chodzi o prawną ochronę, to nie ma jej w przypadku mowy nienawiści – mówił radny Miasta Stołecznego Warszawy, Marek Szolc, współautor deklaracji LGBT.

Karta LGBT+ to obietnica wyborcza Rafała Trzaskowskiego, który zaproponował m.in. lekcje edukacji seksualnej zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. Ratusz przekonywał, że "wprowadzenie karty LGBT ma służyć poprawie bezpieczeństwa osób homoseksualnych".

Pod koniec sierpnia stołeczny ratusz poinformował, że „miasto nie planuje wprowadzenia do szkół zajęć dodatkowych z zakresu edukacji seksualnej”. Jednocześnie wiceprezydent Renata Kaznowska przyznała na sesji Rady m.st. Warszawy, że w budżecie miasta na bieżący rok nie ma zaplanowanych środków na wdrażanie Deklaracji LGBT+.

Według sierpniowego sondażu IBRIS na temat problemów, które powinny być poruszone w kampanii wyborczej, tematy światopoglądowe, jak in vitro, LGBT czy aborcja znalazły się na ostatnim miejscu. Wskazało na nie 30 proc. badanych.

pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieodwracalne szkody". Ekspert ostrzega przed "zmianami płci" u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 12:35
Poważne problemy związane z terapią "zmiany płci" zauważył brytyjski psychoanalityk i psychiatra David Bell. Według niego takie "leczenie" może wyrządzić dzieciom "poważne i nieodwracalne szkody". Co więcej, dyskusję na ten temat blokują "środowiska propagujące ideologiczne praktyki zmiany płci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny "pomysł" lewicy. Szkoła zakazała noszenia spódnic. Mundurki mają być "bezpłciowe"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:39
Szkoła w Sussex wprowadziła w nowym roku szkolnym tzw. bezpłciowe mundurki. Pomysłowi sprzeciwiła się grupa dziewcząt, która przyszła w spódnicach. Nie zostały one wpuszczone do szkoły, a terenu placówki "broniła" policja.
rozwiń zwiń