X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska pod Krzyżem". Polacy wypełniają duchowy testament św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:32
Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" w sobotę 14 września będzie wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku" - poinformowała Fundacja Solo Dios Basta, organizator akcji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: neftali / Shutterstock.com

22 sierpnia pod krzyżem na Giewoncie ks. Jerzy Kozłowski został trzykrotnie rażony piorunem. - Ten krzyż jest symbolem wiary w Polsce przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jego replika stanie przy ołtarzu polowym na lotnisku we Włocławku podczas wydarzenia "Polska pod Krzyżem" – podkreślają organizatorzy.

el greco jezus z krzyżem wiki 1200.jpg
"Polska pod Krzyżem": cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. w Zakopanem wzywał Polaków: Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym, rodzinnym. Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na Polskę "od Tatr aż do Bałtyku". I ten krzyż mówi całej Polsce: "Sursum corda" – "W górę serca". Trzeba, żeby cała Polska od morza aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: "Sursum corda".

W sierpniu tego roku, we Wspomnienie Najświętszej Marii Panny Królowej, podczas wycieczki w góry, na Giewoncie, stojąc trzy metry od krzyża, ksiądz został trzykrotnie rażony przez piorun.

- Pomyślałem, że skoro jestem księdzem, to mogę udzielić rozgrzeszenia ludziom obecnym na szczycie i którzy schodzą z niego, bo może ktoś z nich jest ranny. Uczyniłem wielki znak krzyża, błogosławiąc wszystkich ludzi tam obecnych - wspomina cytowany w komunikacie ks. Jerzy Kozłowski.

"Ksiądz jest uosobieniem Chrystusa na ziemi"

W ten sposób kapłan dokonał absolucji, czyli całkowitego odpuszczenia win, przeznaczonego na godzinę śmierci.

- Odczytujemy to wydarzenie jako znak dla całej Polski - podkreśla organizator wydarzenia "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński. - Ksiądz jest uosobieniem Chrystusa na ziemi, został trafiony przez piorun trzy razy i odpuścił wszystkim tam obecnym grzechy, jakby biorąc cierpienie na siebie. Ten obraz koresponduje z tym, co wydarzyło się na Kalwarii. Myślę, że nie powinniśmy zamykać oczu na to wydarzenie. Niech ono stanie się jeszcze mocniejszą zachętą do tego, by stanąć pod krzyżem w najbliższą sobotę - zachęca Bodasiński.

"Z krzyża płynie uzdrowienie"

Replika krzyża z Giewontu będzie obecna na miejscu modlitwy "Polska pod Krzyżem" na lotnisku we Włocławku. - Na szczycie ktoś zapytał mnie, czy krzyż na Giewoncie zabija. Odpowiedziałem, że gdyby tak było, my powinniśmy być martwi, a wszyscy poniżej nas powinni żyć, a jest dokładnie odwrotnie – opowiadał ks. Jerzy i dodał: Oddaję moje cierpienia za Kościół w Polsce i w tym bólu łączę się z Panem Jezusem.

- Jako ludzie wierzący, wiemy, że to właśnie z krzyża płynie uzdrowienie, uwolnienie i wszelkie łaski. Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" ma być aktem postawienia krzyża w centrum życia w Polsce, w centrum wszystkich wydarzeń, jakie dzieją się w naszym kraju. Tylko w ten sposób możemy doświadczyć mocy wielkiej miłości Boga, która z Niego płynie - podkreślają organizatorzy.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polska pod Krzyżem". Bp Mering: wszyscy odpowiadamy za Kościół

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:40
Coraz więcej diecezji w Polsce włącza się do planowanej modlitwy w ramach akcji "Polska pod Krzyżem". Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższą sobotę - 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. - Nie ma innego sposobu pójścia za Jezusem, niż dźwiganie krzyża - powiedział w Sygnałach Dnia bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski.
rozwiń zwiń