"Polska pod Krzyżem". Polacy wypełniają duchowy testament św. Jana Pawła II
Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" w sobotę 14 września będzie wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża "od Tatr aż do Bałtyku" - poinformowała Fundacja Solo Dios Basta, organizator akcji.
2019-09-10, 16:32
22 sierpnia pod krzyżem na Giewoncie ks. Jerzy Kozłowski został trzykrotnie rażony piorunem. - Ten krzyż jest symbolem wiary w Polsce przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jego replika stanie przy ołtarzu polowym na lotnisku we Włocławku podczas wydarzenia "Polska pod Krzyżem" – podkreślają organizatorzy.
Powiązany Artykuł
"Polska pod Krzyżem": cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi
Jan Paweł II podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1997 r. w Zakopanem wzywał Polaków: Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym, rodzinnym. Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na Polskę "od Tatr aż do Bałtyku". I ten krzyż mówi całej Polsce: "Sursum corda" – "W górę serca". Trzeba, żeby cała Polska od morza aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: "Sursum corda".
W sierpniu tego roku, we Wspomnienie Najświętszej Marii Panny Królowej, podczas wycieczki w góry, na Giewoncie, stojąc trzy metry od krzyża, ksiądz został trzykrotnie rażony przez piorun.
REKLAMA
- Pomyślałem, że skoro jestem księdzem, to mogę udzielić rozgrzeszenia ludziom obecnym na szczycie i którzy schodzą z niego, bo może ktoś z nich jest ranny. Uczyniłem wielki znak krzyża, błogosławiąc wszystkich ludzi tam obecnych - wspomina cytowany w komunikacie ks. Jerzy Kozłowski.
"Ksiądz jest uosobieniem Chrystusa na ziemi"
W ten sposób kapłan dokonał absolucji, czyli całkowitego odpuszczenia win, przeznaczonego na godzinę śmierci.
- Odczytujemy to wydarzenie jako znak dla całej Polski - podkreśla organizator wydarzenia "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński. - Ksiądz jest uosobieniem Chrystusa na ziemi, został trafiony przez piorun trzy razy i odpuścił wszystkim tam obecnym grzechy, jakby biorąc cierpienie na siebie. Ten obraz koresponduje z tym, co wydarzyło się na Kalwarii. Myślę, że nie powinniśmy zamykać oczu na to wydarzenie. Niech ono stanie się jeszcze mocniejszą zachętą do tego, by stanąć pod krzyżem w najbliższą sobotę - zachęca Bodasiński.
"Z krzyża płynie uzdrowienie"
Replika krzyża z Giewontu będzie obecna na miejscu modlitwy "Polska pod Krzyżem" na lotnisku we Włocławku. - Na szczycie ktoś zapytał mnie, czy krzyż na Giewoncie zabija. Odpowiedziałem, że gdyby tak było, my powinniśmy być martwi, a wszyscy poniżej nas powinni żyć, a jest dokładnie odwrotnie – opowiadał ks. Jerzy i dodał: Oddaję moje cierpienia za Kościół w Polsce i w tym bólu łączę się z Panem Jezusem.
REKLAMA
- Jako ludzie wierzący, wiemy, że to właśnie z krzyża płynie uzdrowienie, uwolnienie i wszelkie łaski. Wydarzenie "Polska pod Krzyżem" ma być aktem postawienia krzyża w centrum życia w Polsce, w centrum wszystkich wydarzeń, jakie dzieją się w naszym kraju. Tylko w ten sposób możemy doświadczyć mocy wielkiej miłości Boga, która z Niego płynie - podkreślają organizatorzy.
mr
REKLAMA