X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jacek Czaputowicz: chcemy szkolić ukraińskich urzędników

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:44
- Nasze stosunki z Ukraina rozwijają się bardzo dobrze - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz podczas uroczystości wręczenia nominacji młodym polskim dyplomatom. Poinformował też, że Polska zaoferowała szkolenia ukraińskim urzędnikom.
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: PAP/Tomasz Gzell

Szef MSZ wziął udział w uroczystości wręczenia nominacji na stopnie dyplomatyczne w Akademii Dyplomatycznej MSZ. Ślubowanie młodych polskich dyplomatów było połączone z inauguracją kolejnej edycji aplikacji dyplomatyczno-konsularnej, realizowanej przez tę placówkę.

Morawiecki 1200.jpg
Mateusz Morawiecki: uzyskaliśmy jedną z najważniejszych tek w UE

W uroczystości wzięli też udział dyplomaci ukraińscy, w tym ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, a także przedstawiciele ukraińskiej akademii dyplomacji.

Czaputowicz przemawiając do młodych dyplomatów podkreślił, że Akademia Dyplomatyczna MSZ, która ich przygotowywała do egzaminu na pierwsze stanowiska dyplomatyczne, stała się ważną instytucją dla polskiego MSZ, ale też rozszerza swoją działalność i wspiera kształcenie dyplomatów oraz urzędników z innych państw.

Poinformował przy tej okazji, że jego resort prowadzi obecnie rozmowy, które mają doprowadzić do zorganizowania przez Akademię Dyplomatyczną MSZ szkoleń dla urzędników ukraińskich i nawiązania współpracy przez Akademię Dyplomatyczną z odpowiednimi strukturami po stronie ukraińskiego MSZ.

Oferta kształcenia

Czaputowicz wyraził zadowolenie, że na uroczystość złożenia ślubowania przez polskich dyplomatów przybyli przedstawiciele Ukrainy. - Nasze stosunki z Ukraina rozwijają się bardzo dobrze - stwierdził przypominając niedawną wizytę w Polsce nowo wybranego ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

- Zaoferowaliśmy kształcenie nowym elitom ukraińskim tu w Akademii Dyplomatycznej, w postaci kursów przygotowujących ich do życia politycznego w swoim kraju. Dotyczyłoby to nie tylko dyplomatów ukraińskich, ale też polityków, urzędników, tych którzy zajmują się działalnością polityczną - mówił szef MSZ.

Czaputowicz dodał, że dzięki takiej współpracy urzędnicy ukraińscy mogliby poznać polski system służby cywilnej i "polski system polityczny". - To pozwoliłoby im być może w sposób pewniejszy, lepszy reprezentować swoje państwo" - dodał. Wyjaśnił, że polscy urzędnicy także korzystali z tego typu szkoleń, gdy Polska starała się o członkostwo w UE. "Dzisiaj możemy sami dzielić się naszymi doświadczeniami - stwierdził.

Polska jednym z pierwszych państw, które uznało niepodległość Ukrainy

Czaputowicz przyznał też, że w poniedziałek przyjęcie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy (obchodzone jest 24 sierpnia) zorganizowane przez ambasadora Deszczycę "zgromadziło elity polskie".

- Wszyscy cieszymy się tej ważnej rocznicy - podkreślił. Przypomniał również, że Polska była jednym z pierwszych państw, które uznało niepodległość Ukrainy w 1991 r. Jak podkreślił stało się to "w pierwszym dniu niepodległości" i "kilka godzin przed Kanadą".

We wtorek ślubowanie związane z mianowaniem na pierwsze stronie dyplomatyczne złożyło 18 osób. Cztery z nich to urzędnicy MSZ, którzy ukończyli szkolenie w Akademii Dyplomacji MSZ i zdali egzaminy.

Pozostałe 14 osób to młodzi ludzie, którzy w ramach konkursu dostali się na aplikacje dyplomatyczno-konsularną Akademii i także ukończyli ją egzaminem.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak