X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: uzyskaliśmy jedną z najważniejszych tek w UE

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 17:23
- To, co chcieliśmy, to uzyskaliśmy, jedną z najważniejszych tek w Unii Europejskiej, tekę komisarza ds. rolnictwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Łęczycy (woj. łódzkie). Polskim komisarzem ds. rolnictwa będzie b. europoseł PiS Janusz Wojciechowski.
Audio
  • Premier podkreślił, że rząd obniżył podatki i wprowadza program podwyższania płacy minimalnej (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PiS/Twitter

Decyzję o powierzeniu Januszowi Wojciechowskiemu teki komisarza odpowiedzialnego za rolnictwo ogłosiła we wtorek przyszła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Do decyzji tej odniósł się we wtorek po południu premier Mateusz Morawiecki.

- Kilka godzin temu pani przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła portfolio, teki jak to się mówi, kompetencje. I to, co chcieliśmy, to uzyskaliśmy, jedną z najważniejszych tek w Unii Europejskiej, tekę komisarza ds. rolnictwa - powiedział szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Łęczycy.

Janusz Wojciechowski pap 1200.jpg
Janusz Wojciechowski zatwierdzony. Szefowa KE ogłosiła kandydatów

Jak zaznaczył, powiat łęczycki to w dużym stopniu obszar rolniczy. - Będziemy mogli skuteczniej walczyć o równość dopłat dla rolników polskich, żeby nie byli poszkodowani w porównaniu do francuskich, włoskich czy hiszpańskich. To się nazywa skuteczność - przekonywał premier.

Dodał, że realna polityka polega na skutecznej realizacji celów. - I my wywalczyliśmy to, po cichu dyskutując, negocjując. Mamy komisarza ds. rolnictwa, jednego z najważniejszych komisarzy w UE - powtórzył.

"Polska może być lepsza"

Podczas wystąpienia w Łęczycy Mateusz Morawiecki przypomniał również programy wprowadzone przez rząd skierowane do osób młodych. Wskazywał tu na stypendia, czy zerowy PIT dla osób do 26 roku życia. - Kilkaset złotych w kieszeni każdego miesiąca (...), wtedy będzie im się opłacało zostać, a nie migrować. Chcemy, aby młodzi ludzie zostawali w Polsce - podkreślał.

Szef rządu mówił, że od ponad 20 lat słyszy, że "już lepiej być nie może", że mamy najlepszą możliwą politykę oraz gospodarkę". - Ale z tym się nie zgadzałem, ja się z tym nie zgadzałem. Uważam, że Polska może być lepsza, że dobrze, że jesteśmy w UE, ale polityka musi być polityką dla polskich rodzin, dla wszystkich którzy potrzebują wsparcia - zaznaczył.

Dlatego - jak dodał - PiS rozpoczęło zmiany. W tym kontekście wskazał na programy 500+, emerytura plus czy 300+. Jak mówił, niektórzy twierdzili, że te programy "nie są godne wielkiej polityki". - Ale dla mnie największa, najważniejsza polityka jest ta, która zmienia na lepsze życie Polaków, życie polskich rodzin. Dlatego zmieniliśmy naszą politykę społeczną i zmieniamy politykę gospodarczą - powiedział Mateusz Morawiecki.

Pogonić z Polski mafie VAT

Premier przypomniał, że jego rząd w czasie obecnej kadencji wdrożył niższy CIT dla przedsiębiorców - z 15 do 9 proc. i wprowadził ułatwienia dot. tzw. małej działalności gospodarczej "czyli ZUS od przychodu". - Do dwuipółkrotnego minimalnego wynagrodzenia opłacany ZUS jest niższy - tłumaczył.

- I teraz wdrażamy dwa nowe rozwiązania: ryczałt, który może opłacać się wszystkim, którzy są już na ryczałcie, ale też nowym przedsiębiorcom, których obroty przekraczały 250 tys. euro. Uwaga, powiększamy ryczałt czterokrotnie, do miliona euro. To jest poważna korzyść dla przedsiębiorców, jak i również ZUS obliczany od dochodu, ale do pewnego pułapu. Tak, aby było sprawiedliwie, żeby niższe koszty ZUS były dla tych, którzy mniej zarabiają, mają mniejszy dochód - powiedział Mateusz Morawiecki.

- To jest dalej nasza filozofia gospodarcza: pomagać tym słabszym, a egzekwować od wielkich korporacji międzynarodowych, a pogonić z Polski mafie VAT-owskie - zaznaczył szef rządu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki w Łowiczu: zwiększenie płacy minimalnej to dobra inwestycja

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:30
- Od 2020 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 2600 zł, a od 1 stycznia 2021 r. zadeklarowaliśmy 3000 zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń