X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

B. Borys-Szopa: 500+ to ponad 300 tys. zł dla rodziny z trójką dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 22:26
- W ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500+ rodzina z trójką dzieci otrzyma 324 tys. złotych - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Przy czwórce dzieci to jest znacznie powyżej 400 tys. złotych - to są olbrzymie kwoty - dodała.
Piknik rodzinny w Wieliczce. Bożena Borys-Szopa wśród uczestników wydarzenia
Piknik rodzinny w Wieliczce. Bożena Borys-Szopa wśród uczestników wydarzeniaFoto: Ministerstwo Rodziny / MRPiPS_GOV_PL / Twitter

Bożena Borys-Szopa powiedziała w TVP Info, że resort rodziny "pokusił się o obliczenia", z których wynika, że w ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500+ rodzina z trójką dzieci otrzyma od państwa 324 tys. złotych. - Przy czwórce dzieci to jest znacznie powyżej 400 tys. złotych - dodała.

Zobacz także
bożena borys szopa 663 twitter.jpg
Bożena Borys-Szopa: dzięki 500+ Polska stała się krajem cyfrowym

B. Borys-Szopa: pieniądze od rządu "stanowią o budżetach rodzinnych"

Oceniła jednocześnie, że programy społeczne, które kierują pieniądze do rodzin - m.in. 500+ lub 300+ na wyprawkę szkolną to są "olbrzymie kwoty", które "stanowią w budżetach rodzinnych pokaźne kwoty".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Rodzina 500+. Świadczenie otrzymało już ponad ćwierć miliona dzieci

Szefowa resortu rodziny przekonywała także, iż polskie rodziny bardzo dobrze odbierają ten program. Przekonują ją o tym - mówiła - Polacy na tysiącach spotkań, które "są za chyba wszystkimi ministrami tego rządu, a przede wszystkim za premierem".

500+ rozszerzone od 1 lipca

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o "500+" na każde dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Z kolei świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Rozszerzony Program "Rodzina 500+". Rodziny otrzymały już 3 miliony złotych

Od początku lipca wnioski na oba programy można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski można składać także drogą papierową: w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogromne zainteresowanie programami Rodzina 500+ i Dobry start

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:06
- Od 1 lipca złożono już ponad 2 mln wniosków online o świadczenie z programu Rodzina 500+ i Dobry start - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed o 500+ dla niepełnosprawnych: wnioski od 1 października

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 08:00
- Chcemy, żeby projekt ustawy o wsparciu finansowym dla niepełnosprawnych był rozpatrywany w trybie pilnym na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Zakładamy, że projekt wejdzie w życie od 1 października i od tego dnia będzie można składać wnioski - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: pieniądze z 500+ trafiły w dobre ręce, to inwestycja w rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 17:42
- Środki z programu "Rodzina 500+" trafiły w dobre ręce, to doskonała inwestycja w rodzinę - mówiła w niedzielę w podwarszawskim Sulejówku szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa. Przypomniała, że od początku działania programu do rodzin trafiło w sumie prawie 77 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Można już składać wnioski o 500+ dla osób niesamodzielnych

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:23
– Od poniedziałku można już składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – poinformowała w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
rozwiń zwiń